TMMOB Odalar 23 Temmuz 2019, Salı

Web sayfamızda devam eden `Kitap ve Malzeme` satışımıza dört yeni kitap ekledik.

ODTܒde yapılması planlanan KYK Yurdu inşaatı gerekçesiyle kampüse yapılan polis saldırısı ve yurt projesinin amaçlarına ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 8 Temmuz 2019 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü`nün 8 Temmuz 2019 Pazartesi günü Tandoğan Kampüste gerçekleştirilen mezuniyet törenine katıldık.

5-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Eskişehir`de Odunpazarı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "2. Lületaşı Festivali"ne katıldık.

Türkiye Madenciler Derneği (TMD) tarafından 26 Haziran 2019 tarihinde, Ankara Mövenpick Otel’de gerçekleştirilen "Madencilikte Atık Yönetimi Seminerine" katıldık.

TANAP projesinin büyüklüğü ve önemi hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla üyemiz Jeoloji Yük Müh. Özer BALKAŞ ‘ın hazırladığı yazı ektedir.

“Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” geçtiğimiz hafta TBMM de görüşülerek kabul edilmiştir. Getirilen düzenleme ile mülkiyet hakkına ilişkin çok sayıda yasada değişiklik ve ilavelerin olduğu görülmektedir.