TMMOB Odalar 05 Nisan 2020, Pazar

Hızlı Tren gibi insanların yoğun olarak kullanacakları mühendislik yapılarının bulunduğu alanlarda meydana gelebilecek obruk oluşumlarının, önemli can kayıplarına ve yeni facialara yol açmaması amacıyla hazırladığımız ESKİŞEHİR- SİVRİHİSAR YHT GÜZERGAHINDA OBRUK OLUŞUMU VE RİSKLERİ HAKKINDA RAPORU’nu kamuoyu ve ilgili idarelerin dikkatine sunuyoruz.

Toplumun sağlığını tehdit eden, sigaradan sonra akciğer kanserlerin temel nedeni olan radon gazı etkilerinden toplum korunmalıdır.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak, Maden Kanunu’nun aşağıda belirtilen konuları içerecek şekilde düzenlenmesi önem taşımaktadır.

Türkiye’deki asbest yasaklarının 9 uncu Yılı. Yasakların 9 uncu yılında asbest güvenliğinde nereden nereye geldiğimizi sorgulamanın yararlı olacağı inancındayız.

Odamız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavında Meslektaşlarımızı Hak Kaybına Uğratan Düzenlemeye Karşı Girişimlere Başlamıştır

“Kirazlı Altın ve Gümüş Madeni Kapasite Artışı ve Zenginleştirme Projesi Çevresel Etki Değerlendirme Raporu”nu değerlendiren Odamız vardığı sonuçları kamuoyu ile paylaşmaktadır.