TMMOB Odalar 18 Haziran 2019, Salı

Su yalnızca politikacıların inisiyatifine bırakılamayacak kadar hayati öneme sahip ve tüm canlılar için yaşamsal bir haktır !…

Orta Doğu ve Orta Asya’da yaşayan halklarının bahar bayramı, yeni yılın gelişi, Zalim Dehaklara karşı zaferin anlamlı günü, yeni bir hayatın başlangıcı, doğanın uyanışının, direnmenin ve yeni bir hayatın simgesi Nevruz/Newroz bayramı kutlu olsun.

Kendinden olmayanı hunharca katletmeyi meşru gören ırkçı ve faşist zihniyeti lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve tüm Yeni Zelanda halkına başsağlığı diliyoruz.

Odamız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Sadece günümüzün değil, çocuklarımızın geleceğini de çalan bu “çılgın projeler” sonucunda kamu, ağır bir borç sarmalı içine çekilmiş, ülkenin geleceği bir avuç ulusötesi banka ve rantiyecinin ipoteği altına alınmış bulunmaktadır.

Madenleri arayıp bulan, işleyen, alınterleri ile maden ocaklarını aydınlatanlar direnişleriyle ‘tünelin ucundaki ışık’ gibi umut oluyor insanlığa. Yaşamları iş cinayetleri ile ellerimizden alınan maden emekçilerini saygıyla anarken, tüm maden emekçilerinin 4 Aralık Dünya Madenciler Günü‘nü kutluyoruz...

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle TMMOB Kadın Çalışma Grubu tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, iktidarın yanlış ekonomi politikaları nedeniyle yaşanan krizin faturasının halka kesilmesine itiraz etmek amacıyla 19 Kasım 2018 tarihinde TMMOB’de bir basın toplantısı yaparak "Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize Ve Haklarımıza Sahip Çıkacağız!" başlıklı kampanya başlatıldığını duyurdu.

18-21 Ekim 1954 tarihlerinde toplanan TMMOB`nin İlk Genel Kurulu`nun 64. yıldönümünde kutlanan Mühendislik-Mimarlık Haftası nedeniyle TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.