23 Mart 2017, Perşembe
Eğitim Yeri: JMO GENEL MERKEZ
(11.04.2011 - 16.04.2011)

EĞİTİM SEMİNERİNE KATILIM KOŞULLARI
-Oda üyesi olmak
-Üye aidatı borcu olmamak
-Kurs Ücreti: Bireysel katılım için 200 TL, Kurumsal katılım için 300 TL.dir.
-Kurs ücretini bankaya yatırmak isteyen üyelerimiz için ; IBAN Numarası  TR340001000685390090405038 Ziraat Bankası Kızılay Şubesi
KURS ÜCRETİNİ BANKAYA YATIRACAK ÜYELERİMİZ BANKA DEKONTUNU 434 23 88 NOLU FAKS NUMARASINA FAKSLAMALIDIR.KURS ADI MUTLAKA BELİRTİLMELİDİR.KURS ÜCRETİNİ YATIRMADAN ÖNCE KONTENJAN İLE İLGİLİ BİLGİ ALINIZ.
-Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.
-Kurs notları metin olarak önceden dağıtılacaktır.
-Kursiyerler kendi Laptopları ile katılacak, eğitim süresince kullanılacak Arcgis Destop Programı, eğiticiler tarafından süreli olarak verilecektir.
- Katılım Belgesi verilecektir.
İletişim :(312)  434 36 01/7
SEMİNER EĞİTİM PROGRAM İÇİN TIKLAYINIZ.

Eğitimciler
EMİNE SÜTCÜ
ÇAĞIL KOLAT
Dersler
11
NİSAN
09:30 12:30 CBS GİRİŞ VE TEMEL KAVRAMLARI VE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİNDE VERİ MODELLERİ
09:30 12:30 B. HARİTA KAVRAMLARI
12:30 16:30 E.RASTER - VEKTÖR KARŞILAŞTIRILMASI
12:30 16:30 C. VEKTÖREL VERİ MODELLERİ
12:30 16:30 D. RASTER VERİ MODELLERİ
12
NİSAN
09:30 12:30 A. VERİ TOPLAMA ÇEŞİTLERİ
09:30 12:30 B. KONUMSAL NESNELER VE COĞRAFİK KATMAN OLUŞTURMA
12:30 16:30 C.COĞRAFİK KOORDİNATLANDIRMA
12:30 16:30 D.SAYISALLAŞTIRMA VE HATALARI GİDERME
12:30 16:30 A.UYGULAMA – SAYISALLAŞTIRMA
13
NİSAN
09:30 12:30 A.UYGULAMA – SAYISALLAŞTIRMA
09:30 12:30 B.VERİ GÜNCELLEME VE ÖZNİTELİK TABLOSU İŞLEMLERİ
12:30 16:30 C. KONUMSAL (SPATİAL) SORGULAMALAR
12:30 16:30 D. UYGULAMA – KONUMSAL SORGULAMA
14
NİSAN
09:30 12:30 A. KONUMSAL ANALİZLER
09:30 12:30 B. UYGULAMA – ANALİZLERDEN ÖRNEK UYGULAMALAR
12:30 16:30 C. BASİT İŞLEM ARAÇLARI (CLİP, APPEND, MERGE, BUFFER VS.)
12:30 16:30 D. UYGULAMA – BASİT İŞLEM ARAÇLARININ KULLANIMI
15
NİSAN
09:30 12:30 A. SAYISAL YÜKSEKLİK MODELİ (SYM)
12:30 16:30 B. UYGULAMA-SYM OLUŞTURULMASI; EĞİM, BAKI VE GÖLGE RÖLİYEF HARİTALARININ HAZIRLANMASI
16
NİSAN
09:30 12:30 A.BİLGİYE DAYALI YÖNTEMLER
09:30 12:30 B.VERİYE DAYALI YÖNTEMLER
12:30 16:30 C.UYGULAMA
12:30 16:30 D.KARTOGRAFİK GÖRÜNTÜLER
12:30 16:30 E. DEĞERLENDİRMELER
Katılımcılar
Katılımcı Sayısı: 20
BURCU SARPBELLİ

 

SELİM ŞENÖZ

 

YASEMİN ŞİMŞEK IŞIKLI

 

AHMET KERİM ŞENER

 

AYKUT SAYGILI

 

ELİF GÜMÜŞLÜOĞLU

 

ÖZCAN ÖZDAMAR

 

SADIK ARIKAN

 

ASLI CEREN GÖLDELİ

 

MELİKE ZEHRA ÇÖLLÜ

 

BİLAL ÖNEY

 

ŞEFİKA YEŞİM SEYMEN

 

MEHMET EMRE ONAY

 

AHMET DUMAN

 

SİNAN TORUN

 

ERDEM BAŞAR

 

SELEN ENDA AĞIR

 

MEHTAP DİLEK

 

BİLGE ŞEN

 

BÜLENT AKIL