TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
2 TEMMUZ'U UNUTMADIK...

BASINA VE KAMUOYUNA

2 TEMMUZ’U UNUTMADIK!!!

SİVAS'IN IŞIĞI SÖNMEYECEK...

Demokratik ve özgür bir ülke özlemi olan 37 aydın insanımızın,yaşamı karanlığa boğmak isteyenlerce katledilmelerinin üzerinden 13 yıl geçti. Bu insanlık dışı katliamda yitirdiğimiz canlarımızın acısı yüreğimizde, anıları mücadelemizde yaşamaya devam ediyor.

Pir sultanlardan, Denizlere, Hallacı Mansur’dan, Mustafa Suphilere, Anadolu coğrafyasında barış ve kardeşlik ikliminin yeşermesi için canlarını verenlerin soylu düşüncelerini rehber edinenler; yani Asım Bezirci’ler, Behcet AYSAN’lar, Metin ALTIOK’lar, Hasret GÜLTEKİN’ler, Nesimi ÇİMEN’ler, Muhlis AKARSU’lar ve diğerleri, ülkemizin bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinin ölümsüz sıra neferleri arasındaki yerlerini çoktan

aldılar. Ancak, canlarımızı yakanların hak ettikleri cezayı almamaları ve hatta aflarla dışarıda olmaları, toplum vicdanında yaralar açmaya devam ediyor. Devlet tarafından himaye edilen bu güçleri tanıyoruz. 1970’li yıllarda Maraş’ta, Malatya’da Çorum’da sahne alanlarla, Sivas’ı yakanların aynı aktörler olduğunu biliyoruz. Bunlar İMF ve DB na teslim olanlardır. Bunlar 2 Temmuz’da Madımak oteline 8 saat gecikmeli olarak kolluk kuvvetlerini gönderenlerdir. Bunlar canlarımızın yakılmasına seyirci kalanlardır. Danıştayı basarak hukuku katledenlerdir, kamu kaynaklarımızı, doğal kaynaklarımızı yağmalayanlardır. Mühendislik ve mimarlık hizmetlerini gözden çıkaranlardır. Sağlıkta dönüşüm adı altında insanımızın yaşamını hiçe sayanlardır.

Filistin’de çocukları katledenlerle stratejik ortaklık yapanlardır. İncirliğe ABD bayrağı diktirenlerdir. Kitap yasaklatan tiyatro kapatanlardır. Yani aydınlığın düşmanı, karanlıkla beslenenlerdir.

Bilinsin isteriz, bu ülkenin aydınlık insanları katledilmekle tükenmez. Bu karanlığı dağıtacak güç ve kararlılıkta olan demokrasi güçleri, bu ülkenin topraklarında inatla ışımaya devam edeceklerdir.

Özgür düşünceyi, bilimi, sanatı, demokrasiyi, bağımsızlığı, kardeşçe barış içinde yaşamayı, savaşsız sömürüsüz bir dünyayı, Sivas’ın yıl dönümünde canlarımızı anarken bir kez daha savunacağız.

Saygılarımızla...01.07.2006

TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI

Okunma Sayısı: 3035
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası