TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
27. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
27. Olağan Genel Kurulumuz 12 Eylül 2020 tarihlerinde Latanya Otel’de, seçimlerimiz ise 13 Eylül 2020 tarihinde Odamızın Bayındır Sokak`ta bulunan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

27. Olağan Genel Kurulumuz 12 Eylül 2020 tarihinde Latanya Otel’de gerçekleştirildi. 27. Olağan Genel Kurulu, Divan‘ın oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Aytekin Zihni‘nin, II. Başkanlığa İfakat Nejla Şaylan, Yazman Üyeliklere Ayla Çelenk ve Özgür Değirmenci’nin seçilmesinden sonra saygı duruşu ve ardından istiklal marşı ile devam edildi. Gündemin karara bağlanmasının ardından, 27. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan açılış konuşmasını yaptı.

Alan‘ın konuşmasının ardından TMMOB Başkanı Emin Koramaz’ın  mesajı okundu. Daha sonra 27. Dönem Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Faruk İlgün tarafından Çalışma Raporu, Sayman Üyesi D. Malik Bakır tarafından Mali Rapor sunumlarını gerçekleştirildi. Denetleme Kurulu Raporu Halil İbrahim Yiğit, Onur Kurulu raporu ise Dündar Çağlan tarafından Genel Kurula sunuldu. Dönem Faaliyet Raporları üzerine yapılan değerlendirmelerden sonra Yönetim Kurulu oy birliğiyle aklandı. 27.Genel Kurulda yönetmelikler, bütçe ve mali işler, karar taslakları ve sonuç bildirgesi komisyonları oluşturularak bu konularda gelen önergeler okunarak komisyonlara aktarıldı.

Komisyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, bazı öneriler Genel Kurul kararı haline getirildi ve önümüzdeki dönem çalışma programına alarak yerine getirilecek kararlar belirlendi.

Genel Kurulun ilk günü önergelerin tartışılarak oylanmasının ardından sonuç bildirgesinin okunarak kabul edilmesiyle tamamlandı.

27. Dönem Genel Kurulun ikinci gününde, tek liste ile seçimlere gidildi. Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları ile TMMOB Yönetim, TMMOB Denetleme, TMMOB Yüksek Onur Kurulları adayları ve TMMOB Genel Kurulu delegeleri seçimi için tek liste ile seçim yapıldı. 115 Delegenin oy kullandığı seçimler sonunda Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları ile TMMOB Yönetim, TMMOB Denetleme, TMMOB Yüksek Onur Kurulları adayları ve TMMOB Genel Kurulu delegeleri seçimi tamamlandı.

Okunma Sayısı: 293
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası