TMMOB Odalar 20 Kasım 2019, Çarşamba

5-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Eskişehir`de Odunpazarı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "2. Lületaşı Festivali"ne katıldık.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 09.07.2019
Güncellenme Zamanı: 25.07.2019 15:55:25

Geçen yıl ilki gerçekleştirilen, bu yıl ikincisi 5-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Eskişehir`de Odunpazarı Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen "2. Lületaşı Festivali"ne Eskişehir Şubemiz ile birlikte katıldık.

Odamız başta olmak üzere; Maden, Çevre ve Elektrik Mühendisleri Odalarının Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanlarının katıldığı festivale, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan da katılarak, açılışta bir konuşma yaptı. Alan, yaptığı konuşmada; geleneksel yöntemlerle yapılan madencilik hizmetlerinde yaşanan sorunların çözümün 3213 sayılı yasa ile getirilen düzenlemelerle mümkün olamayacağını, bu sektöre ilişkin ayrı bir kanuni düzenlemeye ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, sektörel büyüklükler göz önüne alınmaksızın tüm madenlere ilişkin düzenlemelerin 3213 sayılı Maden Kanunu ve buna dayalı olarak çıkarılan mevzuatla çözülmesinin olanaklı olmadığını belirtti. Ülkemizde çok farklı alanlarda festival düzenlenmekle birlikte "taş" sektörüne ilişkin yapılan tek festivalin Odunpazarı  Lületaşı Festivali olduğunu ifade ederek bu konuyu gündeme taşıyan Odunpazarı Belediye Başkanı Sayın Kazım Kurt’a teşekkür etti.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan’ın "2. Lületaşı Festivali" konuşma metnini okumak için lütfen tıklayınız.

Dosyalar

(75 KB) (09.07.2019 11:23:25)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 84