TMMOB Odalar 20 Eylül 2019, Cuma

Odamız tarafından hazırlanan “Jeolojik Açıdan Tabiat Varlıkları: Jeolojik Miras’ın Önemi ve Türkiye’deki Durum Hakkında Rapor”u TBMM’de yankı buldu.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 24.05.2019
Güncellenme Zamanı: 20.06.2019 16:22:29

Ülkemizin ender bulunan, bir kez yok edildiğinde asla yerine konulamayacak nitelikteki, korumaya değer jeolojik varlıklarımızın korunarak gelecek nesillere aktarılması, bugün jeoturizm yoluyla insanlığın hizmetine sunularak başta yerel idareler olmak üzere ülke ekonomisine kazandırılması maksadıyla hazırladığımız “81 İLE 81 JEOPARK PROJESİ” kapsamında hazırladığımız “Jeolojik Açıdan Tabiat Varlıkları: Jeolojik Miras’ın Önemi ve Türkiye’deki Durum Hakkında Rapor”u TBMM’de yankı buldu.

Kapadokya Alanı Hakkında Kanun Tasarının TBMM’de görüşülmesi esasında söz alan meslektaşımız Milletvekili Dr. Müzeyyen ŞEVKİN, odamız raporundan bahsederek, jeolojik miras, jeolojik mirasın korunması, jeoturizm ve jeoparkların ülkemiz için öneminden bahsetti.

1-Odamız Jeolojik Açıdan Tabiat Varlıkları: Jeolojik Miras’ın Önemi ve Türkiye’deki Durum Hakkında Rapor” için lütfen tıklayınız

2-Milletvekili Dr. Müzeyyen ŞEVKİN’in konuşması için lütfen tıklayınız

 


Bağlantılar: https://youtu.be/6htsRvAm2MY


Okunma Sayısı: 491