TMMOB Odalar 20 Şubat 2019, Çarşamba

Odamızın çalışmalarında önemli bir yere sahip olan Bilimsel Teknik Kurul (BTK) 26. Genel Kurulu takiben Yönetim Kurulumuz tarafından yönetmelikler gereği yapılan görevlendirmelerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 01.10.2018
Güncellenme Zamanı: 12.10.2018 11:33:43

Odamızın çalışmalarında önemli bir yere sahip olan Bilimsel Teknik Kurul (BTK) 26. Genel Kurulu takiben Yönetim Kurulumuz tarafından yönetmelikler gereği yapılan görevlendirmelerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan’ın  açılış konuşması ile başlayan toplantıda, daha sonra BTK üyeleri kısaca kendilerini tanıttılar. Alan, konuşmasında önümüzdeki iki yıllık dönemde yapmayı planladıkları çalışmalar ve Bilimsel Teknik Kurul`dan beklentilerini dile getirirken, BTK üyeleri söz alarak JMO Yönetim Kurulu‘ndan beklentilerini ve genel sorunlar hakkında görüşlerini açıkladı. Toplantıda  BTK  Başkanı Prof. Dr. Erdin Bozkurt da bir konuşma yaptı. Kurul toplantısına gelen tüm üyelere teşekkür eden Bozkurt, daha sonra BTK’nın yapısı ve işleyişine ilişkin bilgi verdi. Toplantıda BTK Yürütmesi şu şekilde oluştu: Başkan Prof. Dr. Erdin Bozkurt, II. Başkan Prof. Dr. Gürol Seyitoğlu, Sekreter Bülent Özmen.

Toplantının son bölümünde ise BTK`nın çalışma programı ve önümüzdeki dönemde yapmayı planladığı çalışmalar hakkında görüş ve öneriler alındı. Toplantı başarılı ve üretken bir dönem geçirme temennileri ile sona erdi.


Okunma Sayısı: 220