TMMOB Odalar 20 Ocak 2019, Pazar
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 25.12.2017
Güncellenme Zamanı: 28.02.2018 10:47:50

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan ile Hidrojeoloji Mühendisleri ve Su Kaynakları Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Yazıcıgil, Prof. Dr. Mehmet Ekmekçi  ve Yrd. Doç. Dr. Özlem Yağbasan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Dr. Bülent Serek`i makamında ziyaret etti.

Genel Müdürlüğe yeni atanan Dr. Bülent Serek`i tebrik eden heyet üyeleri, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ile Odamız arasında bugüne kadar geliştirilen iyi ilişkilerin bundan sonrada devam etmesi gerektiğine vurgu yaparak özellikle su kanun tasarısı ile Genel Müdürlük tarafından ihale edilen bazı havzaları ait su bütçe ihale şartnamelerinde yaşanan sıkıntılar aktarıldı. Bu konuda daha önce Genel Müdürlüğe yazılı olarak iletilen dosya Sayın Bülent Serek`e takdim edildi.

Hidrojeoloji Mühendisleri ve Su Kaynakları Araştırma Derneği Başkanı Prof Dr. Hasan Yazıcıgil`de dernek ve Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü tarafından gerçekleştirilecek olan ve Odamız tarafından da desteklenen “Ulusal Hidrojeoloji ve Su Kaynakları Sempozyumu (HİDRO-2018) etkinliğine Su Yönetimi Genel Müdürlüğünün de destek vermesini talep etti.

Ziyaret iyi niyet temennileri sona erdi.


Okunma Sayısı: 207