22 Haziran 2018, Cuma
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 04.08.2017
Güncellenme Zamanı: 06.09.2017 14:01:13

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan 25.07.2017 tarihinde Tunceli, 26.07.2017 tarihinde ise Elazığ İl temsilciliklerimizi ziyaret ederek, bu bölgede meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlar hakkında bilgi aldı.
Tunceli’de; özellikle ilçe belediyeleri ile İl Özel İdaresi’nin bina ve bina türü yapılar için ruhsat verirken zemin ve temel etüt raporları istemedikleri, bu konuda Odamızın yazdığı yazılara yöneticilerin duyarsız davrandıkları ifade edilerek odanın bu konuda girişlerini yoğunlaştırması gerektiği belirtildi.
Elazığ İl Temsilciliği ziyaretinde de, ilçelerde zemin etütlerinin istenmediği, Elazığ’da 250 yakın meslektaşımızın bulunduğu, il temsilciliğinin kurumsallaşması için Genel Merkezden destek beklentileri ifade edildi. Yapılan ortak değerlendirmede temsilciliğe mekan kiralanması ve kısmi süreli bir çalışan alınarak temsilciliğin kurumsal hale getirilmesi, Elazığ, Malatya, Tunceli gibi yakın illerde yaşanan sorunlara da müdahalede bulunulması amacıyla kurumsal yapının oluşturulması konusunda temsilciliğin çalışma yürütmesi kararlaştırıldı. Yapılan görüşmenin ardından Harput tarihi şehir alanı ile Buzluk Mağarası ziyaret edildi.


Okunma Sayısı: 80