26 Mayıs 2018, Cumartesi
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 03.07.2017
Güncellenme Zamanı: 27.07.2017 14:37:40

 17 Haziran 2017 tarihinde Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan ve Yazman Faruk İlgün Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesine bir ziyaret gerçekleştirdiler. Yönetim Kurulu üyelerini Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday Yazman Merve Edizkan, Sayman Turgay Eser ve Sosyal İşler Üyesi Levent Sert karşıladı. 

Başkan Hüseyin Alan ziyaret sırasında 26. Dönemde JMO`da yapılan işleri özetledi. Bu amaçla şubelere giderek bilgi vermeye başladıklarını ve bunun için Eskişehir Şubeden başladıklarını belirtti. Mali işlerin düzenlenmesi ile işe başladıklarını, örgütlenmeye önem verdiklerini ve JEOBİS`i geliştirdiklerini ve yeniledikleri söyledi. Odanın kurumsallaşmasına ve eğitime önem verdiklerini vurguladı.

Eskişehir Şubede yapılanları da Şube Başkanı Can Ayday anlattı. Bunun yanı sıra Odanın önem vermesi gereken konulara belitti. Bu konular arasında Jeofizik Mühendisleri Odası ile olan bazı mesleki sorunların giderilmesi ve yeni çıkacak olan yeni Türkiye Deprem Haritası ve Bina Deprem Yönetmeliğinde jeoloji mühendislerinin üstlenecekleri sorumluluklara çözüm bulunması geldiğini belirtti. Jeoloji Mühendislerinin çağımızın getirdiği yeni teknolojileri kullanması gerektiğini vurguladı.

Toplantı sonrası Eskişehir Şubede bu dönem düzenlenen AutoCad kursunda katılarak sertifika almaya hak kazanan bazı üyelere katılım sertifikaları Oda Başkanı Hüseyin Alan tarafından verildi. 

Ziyaret bazı konuların 1 Temmuz 2017 de Ankara`da yapılacak olan Şube Başkanları toplantısında dile getirilmesi kararı ile sona erdi.

 


Okunma Sayısı: 59