20 Şubat 2018, Salı
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 29.09.2017
Güncellenme Zamanı: 26.10.2017 11:46:08

6754 sayılı BilirkişilikKanunu’na dayanılarak 03.08.2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan "BilirkişilikYönetmeliği"nde belirtilen şartlarını sağlayan Odamız, “BİLİRKİŞİLİK TEMELEĞİTİMİ” verme yetkisi aldı. Odamızın “BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ” vermeye yetkili olduğu iller şöyle: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır,Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon. 

12 Ekim 2017’de GenelMerkez Eğitim salonunda başlayacak olan “BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİM”leri, dahasonra şubelerimizde sürdürülecektir. Eğitim sonunda eğitimi başarı iletamamlayan katılımcılara Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire BaşkanlığıYetkili Eğitim Kurumu olarak TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası onaylı “Bilirkişilik Temel Eğitim Sertifikası”verilecektir.

Yönetmelik gereğibilirkişilik yapmak isteyen meslektaşlarımızın bu eğitimi alması ve sertifikasahibi olması zorunludur. Eğitime 5 yıllık mesleki deneyime sahip meslektaşlarımızkatılabilecektir. Meslektaşlarımız eğitim sonunda verilen sertifikaları ile (BilirkişilikYönetmeliğinde belirtilen diğer şartları da sağlaması koşulu ile) Adli ve İdariYargı Komisyon Başkanlıklarının ilanında belirtilen tarihlerde bilirkişilikyapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir.

Adalet Bakanlığı`ndan Bilirkişilik Temel Eğitimi verme yetkisi alan kuruluşlar için lütfen tıklayınız.

 

 

Dosyalar

(405 KB) (29.09.2017 18:32:57)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 133