22 Eylül 2018, Cumartesi
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 29.09.2017
Güncellenme Zamanı: 06.03.2018 10:22:36

6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu’na dayanılarak 03.08.2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan "Bilirkişilik Yönetmeliği"nde belirtilen şartlarını sağlayan Odamız, “BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ” verme yetkisi aldı. Odamızın “BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ” vermeye yetkili olduğu iller şöyle: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır,Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon. 

12 Ekim 2017’de Genel Merkez Eğitim salonunda başlayacak olan “BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİM”leri, daha sonra şubelerimizde sürdürülecektir. Eğitim sonunda eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası onaylı “Bilirkişilik Temel Eğitim Sertifikası” verilecektir.

Yönetmelik gereği bilirkişilik yapmak isteyen meslektaşlarımızın bu eğitimi alması ve sertifika sahibi olması zorunludur. Eğitime 5 yıllık mesleki deneyime sahip meslektaşlarımız katılabilecektir. Meslektaşlarımız eğitim sonunda verilen sertifikaları ile (Bilirkişilik Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları da sağlaması koşulu ile) Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıklarının ilanında belirtilen tarihlerde bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir.

Adalet Bakanlığı`ndan Bilirkişilik Temel Eğitimi verme yetkisi alan kuruluşlar için lütfen tıklayınız.

 

Dosyalar

(405 KB) (29.09.2017 18:32:57)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 158