TMMOB Odalar 03 Haziran 2020, Çarşamba

TÜRKİYE JEOLOJİ BÜLTENİ

Sayı: 49/2   - Yıl: 2006 AĞUSTOS ISSN 1010-9164

Sunuş

Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Jeoloji Bülteni, mesleğimizin en köklü süreli yayın organlarından biri olarak, bu sayı ile 49. cilt'ine ulaşmıştır. 2007 yılından itibaren 60. yılını kutluyor olacak olmanın en içten hazzını şimdiden duymaya başlıyoruz. Dile kolay, yarım asırlık bir süreklilik, "Türkiye Jeoloji Kurumu Bülteni" olarak Prof. Dr. Hamit Nafiz PAMİR Editörlüğünde, Ekim 1947 yılından itibaren faaliyetine başlayan Türkiye Jeoloji Bülteni'ni bugünlere getiren ve emeği geçen tüm editörlere, Jeoloji Kurumu Başkanları ve Yönetim kurulu üyelerine tüm JMO başkanlarına ve Yönetim kurulu üyelerine, yazı inceleme Kurulu üyelerine ve katkı koyan herkese en içten teşekkürlerimizi sunarız. 20. Dönem JMO Yönetim Kurulu tarafından tarafımıza tevdi edilen Editörlük ve Yardımcı Editörlük görevleri yeniden bizlere tevdi edilmiştir. TJB gecikmeli yayın akışını geçen dönemde düzene sokmuş, normal ve zamanlı yayın akışına devam etmektedir. 2006 yılından itibaren yılda iki olan sayımızı üçe çıkarmış bulunmaktayız. Bundan böyle, TJB yılın Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç sayı halinde çıkacaktır. Böylece, ülkemizin en köklü Jeoloji dergilerinden olan Türkiye Jeoloji Bülteni'ni halen taranmakta olan farklı indekslerin yanı sıra, başta SCI (Science Citation Index) olmak üzere, taranan indeks sayısını arttırmanın gayretleri içinede girmiş durumdayız. Hedefimiz Avrupa ve batı standartlarında bir Jeoloji dergisi oluşturabilmektir. Tüm Meslektaşlarımızı bizleri ve Degimizi desteklemeye ve değerli çalışmalarından oluşturdukları makaleleri ile beslemeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla

 

                   EDİTÖRLER

İçindekiler

ÇAMOLUK (BURDUR) YÖRESİ Fe-Mn CEVHERLEŞMESİ

(1560 KB)

SAROS KÖRFEZİ (K EGE DENİZİ ) DİP ÇÖKELLERİNİN SEDİMANTOLOJİSİ

(2435 KB)

EGE VE GÜNEY BATI AKDENİZ (GÖKÇEADA-BOZCAADA-MİDİLLİ ADASI VE ANTALYA) SAHİLLERİNDE GÖZLENEN GÜNCEL RENKLİ BENTİK FORAMİNİFER TÜRLERİ VE BUNLARIN MİNERALOJİK VE JEOKİMYASAL ÖZELLİKLERİ

(4349 KB)

YAYIN AMAÇLARI KURALLARI VE YAYINA KABUL İLKELERİ

(877 KB)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için