TMMOB Odalar 18 Ağustos 2019, Pazar

Sevgili Behiç Çongar`ın vefatının ardından ailesi, meslektaşları ve sevenlerinin katılımı ile Odamızda bir anma töreni düzenlendi. Törende ailesi, dostları, arkadaşları ve sevenleri Behiç Çongar`ı anlattı.

DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, KESK Ankara Şubeler Platformu, TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, Ankara Tabip Odası ve Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın çağrısıyla TCDD’nin tarihi binalarının ve AOÇ arazisinin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’ne verilmesi protesto edildi.

TMMOB Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresinin altıncısı 23-25 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da Türkiye Barolar Birliği Av. Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’ nde düzenlenecektir.

22 Temmuz 2019 Pazartesi günü Oda Yönetim Kurulu üyelerimiz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı’yı makamında ziyaret etti.

Oda Yönetim Kurulu, Uşak İl Temsilciliğimizde üyelerimiz ile toplantı gerçekleştirdi.

Haydar İlker İMO Genel Merkezinde gerçekleştirilen tören ile son yolculuğuna uğurlandı.

01.01.2019 tarihinde yürürlüğe giren Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği içerisindeki eksik ve tartışmalı konular hakkında idari ve hukuki süreçler başlatılmıştır.

1974 yılında KTܒden mezun olmasından bugüne Odamıza büyük emekleri geçmiş bir güzel insanı, Haydar İLKER’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

JEOGENÇ üyesi Soner BALTA, kardeşi Öner ve Makine Mühendisliği öğrencisi Güneş KORKMAZ’ı Nükleersiz bir yaşam mücadelesinde Karadeniz’e vermemizin üzerinden 13 yıl geçti.