TMMOB Odalar 23 Ocak 2019, Çarşamba

19-20 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu-Küçükyalı Yerleşkesi’nde "Değerli ve Yarı Değerli Taşlar Çalıştayı-2" gerçekleştirildi.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan meslektaşımız Söğüt İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Durali Akpınar’ı ziyaret etti.

HÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü 1. Sınıf öğrencilerine “Jeolojiye Giriş Dersinde” “ Jeoloji Mühendisliği Hizmet Alanları, Yasal Mevzuat ve Sorumluklar” konusunda Oda Yönetim Kurulu Başkanımız tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

Odamız ile Sosyal İş Sendikası arasında Temmuz ayından buyana sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Jeolojik Miras ve Jeopark Çalışma Grubu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan, BTK Jeo-Turizm, Jeolojik Miras ve Arkeo-Jeoloji Üyesi Prof. Dr. Nizamettin Kazancı ve çalışma grubunun diğer üyelerinin katılımı ile toplantı gerçekleştirildi.

TMMOB Ücretli Çalışan-İşsiz Mühendis, Mimar, Şehir Plancılarının Sorunları Çalıştayı 22 Aralık 2018 Cumartesi günü İnşaat Mühendisleri Odası Rüştü Özal Salonu`nda düzenlendi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Karatepe ile “Ekonomik Kriz ve Türkiye” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi.