TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
SAVAŞ POLİTİKALARI CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR...

12 Ocak 2016 Salı günü İstanbul Sultanahmet Meydanı‘nda canlı bomba saldırısından bir gün sonra bu kez de Diyarbakır‘da bomba can aldı. Diyarbakır‘ın Çınar İlçesi‘nde tahrip gücü çok yüksek bomba yüklü kamyonetle gerçekleştirilen saldırı sonucu aralarında bir polisin de olduğu 3‘ü çocuk olmak üzere 6 kişi hayatlarını kaybetmiş, 43 kişi de yaralanmıştır.

Ülkede uygulanan savaş politikaları hergün can almaya, başta çocuk ve sivil insanlarımız olmak üzere polis, asker, genç yüzlerce insanımızın yaşamını yitirmesine, anaları ağlatmaya devam ediyor. Savaş politikasının açmazı hergün yeni can kayıpları ile kendisini gösterirken, barış isteyen öğretmen, savaşa karşı çıkan akademisyenler ve duyarlı insanlar suçlu ilan edilip hedefe konuluyor linç kampanyalarına, tehditlere maruz bırakılıyor.

Her gün yeni bedenlerin toprağa düştüğü bu savaşın bir an önce bitirilmesi ve acilen barışı sağlayacak adımların atılması artık bir zorunluluk halini almıştır.

Yaşanan bu saldırıları kınıyor, yaşamını yitirenlerin aileleri ve yakınlarına baş sağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyor, ölümlerin, göz yaşının olmadığı bir yaşamın kurulması için tüm kesimleri göreve ve sorumluluk almaya çağırıyoruz.TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

 


Okunma Sayısı: 2979
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası