TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Deprem Bolgesine Gidiyoruz

Odamız deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere oluşturduğu heyetle 27 Ekim’de deprem bölgesine gidiyor. Deprem bölgesindeki tespitlerimizi hazırlayacağımız rapor ile kamuoyu ile paylaşacağız.
GENEL MERKEZ
25.10.2011 (Son Güncelleme: 31.10.2011 10:44:39)

 

Deprem bölgesine gidiyoruz

23 Ekim 2011 Pazar günü saat 13.41 de merkez üssü Van`ın Tabanlı köyü olan 7.2 büyüklüğünde, 5 km derinlikte sığ odaklı bir deprem meydana gelmiştir. Van il merkezi ile özellikle Erciş ilçemiz ve bağlı köyleri başta olmak üzere Van gölü havzasında yer alan tüm yerleşim birimlerinde can kayıplarına ve ağır hasarlara neden olan depremin etkilerinin yerinde incelenmesi amacıyla oluşturduğumuz heyetle deprem bölgesinde incelemelerde bulunacağız.
Deprem bölgesine gidecek olan heyetimizde Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Dündar ÇAĞLAN, Yönetim Kurulu II. Başkanımız Hüseyin ALAN, Odamız Bilimsel Teknik Kurul Başkanı Prof. Dr. Kadir DİRİK, Bilimsel Teknik Kurul Üyemiz Prof Dr. Erdin Bozkurt, Prof. Dr. Tamer TOPAL ile Basın Yayın Sekreterimiz yer alacaktır.
27 Ekim Perşembe gününden itibaren deprem mahallinde yapacağımız incelemelerde tespit ettiğimiz hususlar hazırlayacağımız rapor aracılığı ile  kamuoyuna duyurulacaktır.

Okunma Sayısı: 1324
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası