TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ÇAĞRI
AMERİKA EMPERYALİZMİNE KARŞI...

Körfez savaşından sonra uyguladığı ambargoyla, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu yüzbinlerce Iraklı’nın ölümüne ferman yazan ABD emperyalizmi, bir yıl önce Bağdat’ı bombalayarak Irak’ın işgalini başlattı. On binlerce insanı katleden ABD ve İngiliz emperyalistleri, bölge halkları arasında düşmanlık tohumları atarak, klasik “böl-yönet” taktiklerini uygulamaya devam ediyorlar. Irak’a “özgürlük götürme” operasyonu, halkları birbirine düşüren, iç savaşları, savaşları körükleyen provokasyonlarla devam ediyor. Sadece Irak’ta değil, Afganistan’da, Suriye’de, İran’da mazlum halklar ABD’nin “Büyük Ortadoğu Projesi” kapsamında kanlı bir boğazlaşmayla karşı karşıya. Siyasal iktidar da ABD’nin emperyalist yayılmacılığına hizmet aşkıyla, İsrail siyonizmiyle birlikte gönüllü jandarmalığa soyunuyor.

Daha önce İstanbul’da, geçtiğimiz günlerde Kerbela’da ve Bağdat’ta, şimdilerde İspanya’da ve Suriye’de olduğu gibi yeni şiddet olaylarını doğurmaktan, halkların kardeşliğini dinamitlemekten ve ABD’nin emperyalist çıkarlarına hizmet etmekten başka bir anlama gelmeyen bu kanlı sürece karşı barış dalgasının yükseltilmesi acil insani görevimizdir.

Bu amaçla Irak’ta Amerikan işgalini başlatan bombardıman’ın birinci yılında tüm dünyada alanlara çıkıyoruz. 20 Mart’ta, saat 13.00’de İstanbul’da Taksim Gezi Parkı’nda, İzmir’de Konak Meydanı’nda, Ankara’da ABD Büyükelçiliği önünde toplanıyoruz. Tüm meslektaşlarımızı barış içinde, eşit ve adil bir dünya için, ABD işgalini kınamak için alanlara çağırıyoruz.

IRAK’TA İŞGALE SON

SAVAŞA HAYIR

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ

TMMOB

JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI

Okunma Sayısı: 2766
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası