TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI DR. MESUT ÖZARSLAN’I ZİYARET ETTİK
Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ALAN, Yazman Üye Dursun Malik BAKIR, Sayman Üye Düzgün ESİNA, Sosyal İlişkiler Üyesi Zeynel Abidin GÖK ve Yayın Üyesi Burcu GÖRBİL, Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut ÖZARSLAN`ı başkanlık makamında ziyaret ederek kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan, Yazman Üye Dursun Malik Bakır, Sayman Üye Düzgün Esina, Sosyal İlişkiler Üyesi Zeynel Abidin Gök ve Yayın Üyesi Burcu Görbil, Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan`ı başkanlık makamında ziyaret ederek kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

Yapılan görüşmeden Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan,  Oda çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak meslek örgütleri ile belediyeler arasındaki işbirliğinin önemine vurgu yaparak jeoloji mühendisliği hizmetlerinin imar, planlama, yapı üretim ve denetim ile afet tehlike ve risklerinin azaltılması konusundaki önemini ifade ederek, bu konularda Keçiören Belediye Başkanlığı ile işbirliği yapabileceğimizi belirtti. Keçiören Belediyesi sınırları içinde üretilen jeoloji mühendisliği hizmetlerinin daha nitelikli olarak gerçekleştirilmesi için “Ortak Mesleki Denetim Protokolü” yapılmasının önemini ifade eden Alan, Odamız tarafından hazırlanan taslak protokol örneğini Belediye Başkanı Sayın Dr. Mesut Özarslan’a sundu.

Yine söz konusu görüşmede Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikli Bakanlığı tarafından 9.04.2023 tarih ve 32158 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Belediye ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelik’de Değişiklik Yapılması Dair Yönetmelik” ile Büyükşehir belediyeleri bünyelerinde “Afet İşleri Daire Başkanlıklarının kurulması, diğer il ve ilçelerde “Afet İşleri Müdürlüğü’nün” kurulmasının zorunlu hale getirildiği belirtilerek, Keçiören Belediye Başkanlığı bünyesinde “Afet İşleri Müdürlüğünün” kurulması gerektiğini belirtti.

Söz konusu görüşmede Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, meslek örgütleri ile ortak çalışma konusuna önem verdiklerini, bu kapsamda Odamız tarafından sunulan ortak mesleki denetim protokolü inceleyerek, konu hakkında Odamıza bilgi verileceğini, Afet İşleri Müdürlüğü’nün kurulması konunda da benzer çalışmaları yapacaklarını ifade etti.

Görüşme iyi niyet temennileri ile son buldu.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak Keçiören Belediye Başkanı Sayın Dr. Mesut Özarslan`a başarılar diler, iş birliğimizin verimli ve sürdürülebilir olmasını temenni ederiz.

Okunma Sayısı: 3409
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası