TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
29. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
29. Olağan Genel Kurulumuz 20 Nisan 2024’de TMMOB Teoman Öztürk Sosyal Tesisinde, seçimlerimiz ise 21 Nisan 2024 tarihinde Odamızın Bayındır Sokak`ta bulunan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Olağan Genel Kurulumuz 20 Nisan 2024 tarihinde TMMOB Teoman Öztürk Sosyal Tesisinde gerçekleştirildi. 29. Olağan Genel Kurulu, Divan Kurulunun oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Dündar Çağlan, Divan II. Başkanlığı’na Koray Çetin Önalan, Divan Üyeliklerine Ayla Kızıltuğ ve Arzu Abdi Şahin’in seçilmesinden sonra saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile Genel Kurul’a devam edildi. Gündemin karara bağlanmasının ardından, 29. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan açılış konuşmasını yaptı.

Daha sonra 29. Dönem Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Buket Yararbaş Ecemiş tarafından çalışma raporu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Seçkin Gülbudak tarafından mali rapor sunumları gerçekleştirildi. Denetleme Kurulu Raporu    Halil İbrahim Yiğit, Onur Kurulu Raporu ise Burhan Gülek Özel tarafından Genel Kurul’a sunuldu. Dönem Faaliyet Raporları üzerine yapılan değerlendirmelerden sonra Yönetim Kurulu oy birliğiyle aklandı.

Genel Kurul’da yönetmelikler, bütçe ve mali işler, karar taslakları ve sonuç bildirgesi komisyonları oluşturularak bu konularda gelen önergeler görüşülerek karara bağlandı.

Komisyon çalışmaları kapsamında; önümüzdeki dönem Oda çalışmalarının temelini oluşturacak birçok önerge Genel Kurul’da değerlendirilerek karar haline getirildi.

Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları ile TMMOB Yönetim, TMMOB Denetleme, TMMOB Yüksek Onur Kurulları adayları ve TMMOB 48. Olağan Genel Kurulu delege adaylarının belirlenmesinin ardından Genel Kurul Sonuç Bildirisi okunup oybirliği ile kabul edildi.

Dönem Genel Kurul’unun ikinci gününde, tek liste ile seçimlere gidildi. 316 Delegenin oy kullandığı seçimler sonunda Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları ile TMMOB Yönetim, TMMOB Denetleme, TMMOB Yüksek Onur Kurulları adayları ve TMMOB Genel Kurulu delegelerinin seçimi tamamlandı.

Genel Kurul ve seçim süreçlerine katılarak; bu yıl 50. yaşına ulaşan Odamızı, geçmişten bugüne taşınan bilgi ve ilişki birikiminin ışığında bilimle, emekle, umutla geleceğe taşınmasına katkı ve destek veren tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı: 3196
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası