TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
TPİC GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİK
Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Buket Yararbaş Ecemiş ile BTK Petrol ve Gaz Üyesi Ali Demirel TPİC Genel Müdürü Sayın Halim Çakmak’ı makamında ziyaret etti.

Oda Yönetim Kurulumuzun meslektaşlarımızın çalıştığı kamu ve özel sektör kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamda 11 Mart 2024 tarihinde TPİC Genel Müdürü sayın Halim Çakmak’ı makamında ziyaret etti. Söz konusu ziyarette kurum ve çalışmaları hakkında bilgiler veren sayın Çakmak, yürüttükleri faaliyetler hakkında kısa bilgiler verdi. Bu kapsamda sahip oldukları 22’ye yakın derin sondaj kulesi ile TPAO başta olmak üzere çeşitli kurumlar için petrol ve gaz sondajları, jeotermal ve madencilik sondajlarının yanında, kuyu tamamla, log, jeofizik çalışmalar yürüttüklerini, kurumda 100 yakın jeoloji mühendisinin istihdam edildiğini ve kurumun çalışma faaliyetlerine katı verdiklerini belirtti.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan ise Odamız kuruluş amacı, çalışmaları, yürüttükleri faaliyetler konusunda bilgilendirme yaptıktan sonra Nisan-2024 tarihinde gerçekleştireceğimiz 76. Türkiye Jeoloji Kurultayı hakkında bilgiler verdikten sonra sayın Halim Çakmak’ı Kurultayımızın açılışına davet etti. Yine kurumda çalışan meslektaşlarımızın kurultaya katılımı konusunda teşvik edilmeleri gerektiği konusundaki talebimizi belirterek destek istedi. Ayrıca bazı meslektaşlarımızın kurumda sondör yardımcı veya söndör kadrosunda çalıştığını, bu kadrolarda çalışan meslektaşlarımız mühendis kadrosuna atanması konusunda destek istedi.

Görüş iyi niyet temennileri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 3091
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası