TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ JEOTEKNİK HİZMETLER DAİRESİ VE YERALTISULARI DAİRESİ BAŞKANLIKLARINDAKİ MESLEKTAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİK
DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler Dairesi ve Yeraltısuları Dairesi Başkanlıklarındaki meslektaşlarımızı 23.01.2024 tarihinde ziyaret ettik.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile bu başkanlığın bünyesinden ayrılarak yeni kurulan Yeraltısuları Dairesi Başkanlığına yapılan atamalar nedeniyle, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Buket Yararbaş Ecemiş ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Seçkin Gülbudak yeni görevlerine atanan meslektaşlarımızı 23.01.2024 tarihinde makamında ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan Jeoteknik Hizmetler Dairesi Başkan Yardımcılığına atanan Sayın Ali GEZER’i, 1. Mühendislik Jeolojisi Şube Müdürü olarak atanan Mustafa Özgehan ÜNAL’ı, Kaya ve Zemin Mekaniği Şube Müdürü olarak atanan Sayın Kübra GÖLBAŞI’nı ve Yeraltısuları Dairesi Başkanlığı Çevre Jeolojisi Şube Müdürü olarak atanan Merve İŞLEK’i, Etüt Şube Müdürü olarak atanan Sayın Sermin SAYIN’ı Yönetim Kurulumuz adına tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi. Ayrıca söz konusu ziyaretimiz sırasında Jeoteknik Hizmetler Dairesi Başkanı Sayın Dr. Ayhan KOÇBAY, Jeoteknik Hizmetler Dairesi Başkanlığı Daire Başkan Yardımcıları Harun MEYDAN ve Cemal YILDIZ, 4. Mühendislik Jeolojisi Şube Müdürü Yalçın ŞENTÜRK, Doğal Yapı Gereçleri Şube Müdürü Ayşe AYDIN ile DSİ Yeraltısuları Dairesi Başkanlığı İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürü Çiğdem YÜCEL makamlarında ziyaret edildi.

Ziyaretler sırasında Odamızın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aktarıldıktan sonra, DSİ’nin yürüttüğü önemli çalışmaların, deprem bölgesinde kurum ve daireler bazında yapılan çalışmaların kamuoyuna aktarılmasının önemine değinen Alan, yürütülen çalışmaların 15-19 Nisan 2024 tarihinde yapılacak 76. Türkiye Jeoloji Kurultay’ın da meslek camiasıyla da paylaşılması talebini iletti. Odamızın yaptığı mesleki çalışmalarda DSİ’nin Odamıza vermiş olduğu katkılar dolayısıyla da teşekkürlerini ileten Alan, iş birliğinin artarak devam etmesi temennilerinde bulundu.

Ziyaret edilen tüm makamlarca, Odamız tarafından yapılacak her türlü eğitim ve çalışmaya katkı verme konusunda hem fikir oldukları ifade edildi. Ayrıca işbirliğinin geliştirilmesinin mesleğimiz ve meslektaşlarımız açısından son derece önemli olduğuna vurgu yapıldı. 

Ziyaretler iyi niyet temennileri ve jeoloji mühendisliği hizmetleri alanında yaşanan sorunların birlikte çözülmesi ve kurumsal işbirliğinin geliştirilerek artırılması temenniler ile son buldu.

Okunma Sayısı: 98
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası