TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ATAG 6 ŞUBAT 2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMLERİ ÖZEL TOPLANTISI
İlkini 2020 yılında Sivrice ve Sisam Adası depremlerine dair ön bulguların paylaşımı için düzenlediğimiz “özel toplantı” serimizin ikincisi 2023 Kahramanmaraş depremlerinin yıldönümünde yine online/çevrimiçi olarak karşınızda.

İlkini 2020 yılında Sivrice ve Sisam Adası depremlerine dair ön bulguların paylaşımı için düzenlediğimiz “özel toplantı” serimizin ikincisi 2023 Kahramanmaraş depremlerinin yıldönümünde yine online/çevrimiçi olarak karşınızda. 

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremleri (Mw 7.8 Pazarcık ve Mw 7.6 Ekinözü) ve sonrasında meydana gelen artçı şoklar, 50 binden fazla yurttaşımızın hayatını yitirmesine ve 100 milyar USD’nin üzerinde bir ekonomik zarara yol açmıştır. Farklı disiplinlerden çok sayıda ulusal ve uluslararası araştırmacı dikkatini bu bölgeye çevirmiş, her yönüyle bu depremlerin nitel ve nicel özelliklerini belgelemeye başlamıştır.

Kahramanmaraş Depremleri’nin birinci senesinde, ATAG olarak, bu çalışmaların bir arada bütüncül olarak anlatıldığı bir toplantı düzenliyoruz. 6-7 Şubat 2024 (Salı ve Çarşamba) tarihlerinde, uluslararası katılımla gerçekleşecek bu toplantıda, deprem öncesi, deprem anı ve bunu takip eden 1 senelik süre boyunca kabukta meydana gelen deformasyonun ayrıntılı olarak belgelendiği çalışmalara yer verilecektir. 

Toplantı programı ve Zoom bağlantıları için tıklayınız.

Toplantı Zoom ve Youtube üzerinden canlı yayınlanacaktır.

Okunma Sayısı: 3134
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası