TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
TÜRKİYE’NİN AFET RİSK YÖNETİMİ YUVARLAK MASA TOPLANTISI 26 ŞUBAT 2024’TE YAPILACAKTIR
ODTÜ Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen "Türkiye’nin Afet Risk Yönetimi Yuvarlak Masa Toplantısı" 26 Şubat 2024’te ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

ODTÜ Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen "Türkiye’nin Afet Risk Yönetimi Yuvarlak Masa Toplantısı" 26 Şubat 2024’te ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

1998 yılından bu yana her yıl düzenlenen Yuvarlak Masa Toplantılar çeşitli afetlerle ilgili faaliyet gösteren farklı disiplinlerden çok sayıda yönetici, uygulayıcı ve araştırmacının buluştuğu ve tartıştığı bir bilgi alışverişi platformu olarak tasarlanmaktadır. Düzenleme kurlu tarafından toplantının amacu şu şekilde özetlenmektedir.

”Özellikle 6 Şubat 2023`de yaşanan depremlerin yarattığı büyük kayıplar Türkiye`nin pek çok yerleşmesinin benzer durumlarla hala karşı karşıya kalabileceğini gösterir biçimde bir felakete dönüşmüştür. Bu felaketin yarattığı kayıplar ve sorunlar halen ülkemizi derinden etkilemektedir. Ülkemizde yaşanabilecek olayların can ve mal kayıplarına sebep olacak biçimde afetlere dönüşmeden gerekli tedbirlerin alınıp hazırlıkların zamanında yapılarak afet risklerinin azaltılması yolunda ortak çalışma kültürünün yaygınlaşması ve tüm topluma afet risklerinin azaltılması kültürünün yayılması hepimizin ortak amacı olmalıdır.

Bu kapsamda; ODTÜ KKM’de yüz yüze gerçekleştirilmesi planlanan 26. Yuvarlak Masa Toplantısı için katılımlarınızı beklemekteyiz.

Sözlü yada Poster Bildiri başvuruları ile izleyici başvuru kayıtları: aşağıdaki linkten

https://forms.gle/QG8fp7raoRiWkMKR6 19 Ocak 2024 tarihine kadar yapılacaktır.

(Bu sene bildiri sahipleri içinden seçilen bildirilerin “Resilience”
(https://dergipark.org.tr/tr/pub/resilience) dergisi Özel sayısı içinde hakem sürecine girebilmesi için tam bildiri taleplerinin toplanması da planlanmaktadır.)

*Toplantı Programı hem websitemiz üzerinden hem de email yoluyla sizlerle paylaşılacaktır.

Etkinlik Günü: 26 Şubat 2024
Etkinlik Saati: 9:30-17:30
Etkinlik Adresi: ODTÜ Kültür Kongre Merkezi, İnönü Bulvarı, 06800 Çankaya ANKARA

Bize (+90) 312 210 22 44 numaralı telefondan veya dmc@metu.edu.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.
ODTÜ Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Çağrı metni için lütfen tıklayınız

Okunma Sayısı: 3221
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası