TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE MİLETVEKİLLERİMİZİ ZİYARET ETTİK
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında, ülkemizin kuruluşunda önemli görevler yüklenmiş, bugünde daha özgür, daha müreffeh, daha bağımsız bir gelecek için faaliyetlerini yürüten TBMM’nde, görev alan başta meslektaş milletvekillerimiz Dr. Müzeyyen Şevkin (Adana), Deniz Demir (Ankara), olmak üzere Barış Bektaş (Konya) ve Murat Çan’ı (Samsun) ziyaret ettik.

Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerimizin katıldığı ziyarette, milletvekillerimize başarılar dileyip, seçilmelerinden dolayı tebrik ettik. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak bu dönem yürüttüğümüz çalışmalar hakkında kısaca bilgi aktaran Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, meslek alanımızın ilgi ve çalışma alanı içinde yer alan, imar, afet, planlama, yapı üretim ve denetimi, madencilik, petrol ve gaz aramacılığı, çevre, yeraltı suyu ve su yönetimi jeotermal kaynaklar ile jeolojik mirasın korunması gibi konularda yapılacak çalışma ve düzenlemelere katkı verebileceğimizi belirtti. Görüşmede, milletvekillerimiz ziyaretten dolayı duydukları memnuiyeti ifade ederek, birlikte çalışma konusunda ise her türlü katkıya açık olduklarını belirtiler.

Oda Yönetim Kurulumuzun parlamento ile ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında aldığı karar çerçevesinde önümüzdeki süreçte TBMM’inde grubu bulunan diğer siyasi parti temsilci ve milletvekillerinin ziyaret edilmesine devam edilecektir.

Okunma Sayısı: 3159
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası