TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ODTÜ JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 9. KARİYER GÜNÜNE KATILDIK
ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanlığı tarafından 9.’su düzenlenen Kariyer Günü Etkinlikleri 30 Mayıs 2023 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanlığı tarafından 9.’su düzenlenen Kariyer Günü Etkinlikleri 30 Mayıs 2023 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, meslek örgütleri, meslek alanımıza ilişkin STK`lar ile birçok firmayı gençlerle buluşturan etkinliğe Odamız da katıldı.

Etkinliğin açılış töreninde, ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdin BOZKURT, Kanada Türkiye Büyükelçisi Jamal KHOKHAR, TÜPRAG Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet YILMAZ, Esan Eczacıbaşı CEO ve Yönetim Kurulu Üye Savaş ŞAHİN, Dimin ve D Mineral Madencilik Şirketlerinin Genel Müdürü İlhan POYRAZ, Artvin Maden İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Cem YÜCEER, Kil Bilimleri Derneği Başkanı Asuman TÜRKMENOĞLU, Maden Jeologları Derneği Başkanı Ahmet ŞENTÜRK ve Odamızın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ALAN genç meslektaş adaylarına mesleğimizin öneminden, etik değerlerinden ve mesleki deneyimlerinden bahsetti. Açılış konuşmalarının ardından Yüksek şeref ve şeref listesine giren öğrencilere akademik başarı ödülü plaketleri verildi.

Yerbilimleri alanında faaliyet gösteren MTA, TPAO, DSİ, TKİ, BOTAŞ, MAPEG, TPIC, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, ARGETEST, DATAMINE, TÜPRAG, DEMİR EXPORT, DİMİN MADENCİLİK, ETİ BAKIR, ETİ SODA, JEMAS, JETA, LİDYA MADENCİLİK, KRK HOLDİNG, ORTA DOĞU SONDAJ, TÜMAD gibi çok sayıda kamu kurumu ve özel sektörden firma ile jeoloji alanında faaliyet gösteren Maden Jeologları Derneği, Türkiye Petrol Jeologları Derneği, JEMİRKO, Kil Bilimleri Derneği, HİDRO-DER gibi derneklerin stand açarak katıldıkları kariyer günü etkinliğinde, jeoloji mühendisliği bölüm öğrencileri sektörde faaliyet gösteren firma ve kurumlarla görüşmeler gerçekleştirdi. Odamızın standına yoğun ilgi gösteren meslektaşlarımız ve öğrencilere Oda yayınlarımız tanıtıldı. Genç meslektaşlarımıza Oda ile etkileşimde bulunarak mesleğimiz ve değerlerini korumak adına tavsiyelerde bulunuldu.

Okunma Sayısı: 3174
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası