TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
BASINA VE KAMUOYUNA: UNUTMAYACAĞIZ!
Yaşanan depremlerin risklerinin azaltılması konusunda on yıllardır mücadele eden, her fırsatta toplumu uyarma konusunda üzerinde düşen sorumlulukları yerine getiren Jeoloji Mühendisleri olarak biz de, 12 meslektaşımızı kaybettik.

 

6 Şubat 2023’te merkez üstü Pazarcık olan 7.7 büyüklüğündeki deprem ve merkez üstü Elbistan olan 7.6 büyüklüğündeki depremler, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Osmaniye, Adana, Kilis ve Şanlıurfa’da bugün itibariyle açıklanan rakamlara göre 43.000’nin üzerinde can kaybına, 100.000’in üzerinde insanımızın yaralanmasına, yüzbinlerce insanımızın evsiz, yurtsuz ve işsiz kalmasına neden oldu.

Yaşanan depremlerin risklerinin azaltılması konusunda on yıllardır mücadele eden, her fırsatta toplumu uyarma konusunda üzerinde düşen sorumlulukları yerine getiren Jeoloji Mühendisleri olarak biz de, 12 meslektaşımızı kaybettik. 12 meslektaşımız ile birlikte 43.000’i aşkın vatandaşımız bugünkü sistemin yarattığı arsa ve imar rantı ve talanı üzerinden şekillenen beton lobilerinin kurbanı oldular.

Yaşamını yitiren meslektaşlarımıza Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Üzgünüz! Mücadelemiz Sizi Yaşatmaya Yetmedi…

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 3172
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası