TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DEVLET DEMİRYOLLARI GENEL MÜDÜRÜ İSTİFA ETMELİDİR!
Görevi demiryollarını geliştirmek ve altyapısını bilimsel verilere dayanarak yenilemek olan Devlet Demiryolları Genel Müdürü demiryollarının hala hizmet verememesi nedeniyle topluma karşı sorumluluğun bir gereği olarak istifa etmelidir.

6 Şubat 2023’te merkez üssü Pazarcık olan 7.7 büyüklüğündeki deprem ve merkez üssü Elbistan olan 7.6 büyüklüğündeki depremler de Hatay Nurdağ Fevzipaşa istasyonu başta olmak üzere Şekeroba, Narlı, Gölbaşı gibi bir çok alanda demiryollarının fay zonları üzerine oturan bölümlerinde büyük hasarlar meydana gelmiştir. Olası bir acil durum ve doğa kaynaklı afet sırasında bölgeye lojistik hizmet sağlaması gereken Devlet Demiryolları gibi bir kurumun altyapısını depremler başta olmak üzere doğa kaynaklı afetlere hazır hale getirmesi gerekmektedir. Çünkü afetlerde demiryolu ulaşımı stratejik öneme sahiptir. Yaşanan iki depremde görüldü ki DDY afet bölgesine lojistik destek verememiştir. 13 milyondan fazla insanımızın etkilendiği bu bölgeye depremin üzerinden 8 gün geçmesine rağmen demiryolları aracılığıyla lojistik yardım sağlanamamıştır. Görevi demiryollarını geliştirmek ve altyapısını bilimsel verilere dayanarak yenilemek olan Devlet Demiryolları Genel Müdürü demiryollarının hala hizmet verememesi nedeniyle topluma karşı sorumluluğun bir gereği olarak istifa etmelidir.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

FAYIN İZİNDEN - 6 ŞUBAT 2023 KAHRAMANMARAŞ - GAZİANTEP DEPREMLERİNİN SAHA ARAŞTIRMALARI - 2 VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Okunma Sayısı: 3193
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası