TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ODA HEYETİMİZ PAZARCIK VE ELBİSTAN DEPREMLERİ İLE İLGİLİ İNCELEMELERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Odamız tarafından oluşturulan ve 10 Şubat 2023 tarihinden itibaren deprem bölgesinde bulunan heyet incelemelerini sürdürüyor.

6 Şubat 2023’te merkez üstü Pazarcık olan 7.7 büyüklüğündeki deprem ve merkez üstü Elbistan olan 7.6 büyüklüğündeki depremlerle ilgili incelemelerde bulunmak üzere Odamız tarafından oluşturulan heyet 10 Şubat’tan bu yana incelemelerini sürdürüyor.

Depremin ağır hasar verdiği Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Adana, Kilis ve Şanlıurfa’da incelemelerini sürdüren heyet bölge genelinde can kaybı ve ağır hasarlara neden olan fay ve fay mekanizmalarının incelenmesi, depremin yarattığı hasar ve bu hasarın oluşmasına neden olan faktörlerin yerinde incelenmesi amacıyla oluşturulan heyetimizde Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin ALAN, Yönetim Kurulu Üyemiz Jeoloji Yük. Müh. Hüseyin AKKUŞ, Yönetim Kurulu Üyemiz Jeoloji Yük. Müh. Seçkin GÜLBUDAK,  Deprem Danışma Kurulu Üyelerimiz Prof. Dr. Erdin BOZKURT, Prof. Dr. Gürol SEYİTOĞLU, Prof. Dr. Tolga ÇAN, Prof. Dr. Ercan AKSOY, Doç.Dr. Mustafa Kerem KOÇKAR, Doç. Dr. Murat YILMAZ, Yönetmen  Ozan TURGUT ve Gaziantep İl Temsilcimiz Mehmet Emin Yılmaz yer alıyor.

Heyetimizin deprem bölgesinde yapacağı incelemeler sonucunda tespit ettiği hususlar video olarak www.jmo.org.tr sayfasından ve Youtube kanalımız JeolojiMühendisleriOdası üzerinden yayınlanacak ayrıca hazırlanacak rapor ile kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Saygılarımızla

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

FAYIN İZİNDEN - 6 ŞUBAT 2023 KAHRAMANMARAŞ - GAZİANTEP DEPREMLERİNİN SAHA ARAŞTIRMALARI - 1 VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Okunma Sayısı: 2410
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası