TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
29. DÖNEM I. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI
29. Dönem I. Danışma Kurulu toplantısı 25 Aralık 2022 tarihinde, zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak düzenlendi.

29. Dönem I. Danışma Kurulu toplantısı 25 Aralık 2022 tarihinde, zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak düzenlendi. Oda Yönetim, Onur ve Denetleme Kurullarının asıl ve yedek üyeleri, Birlik Yönetim, Yüksek Onur ve Denetleme Kurul üyeleri, BTK Başkanı, Çalışma Komisyon ve Çalışma Grubu Başkanları, Şube Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri ile İl/İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu üyeleri ve Genel Merkez, Şube ve temsilcilik çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantının ilk bölümünde Oda Genel Kuruldan bu yana geçen yaklaşık yedi aylık bölünde yapılan çalışmalara ilişkin idari, mali, denetleme kurulu sunumu ile onur kurulu bilgilendirmesi. Genel merkezin sunumlarının ardından şube yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilerimiz yerelde yaptıkları çalışmalarını ve yaşadıkları sorunları aktardı.

Toplantının ikinci bölümünde ise örgütsel, idari, mali ve toplumsal gelişmeler değerlendirildi. Toplantının son bölümünde ise meslek alanında yaşanan sorun ve gelişmeler ele alınarak çözüm önerileri dile getirildi.

Toplantıda, odamız asgari ücret tarifesinde yer alan mesleki hizmet kalemlerine %100, Odamız hizmet kalemlerine ise %50-100 oranında artış yapılmasına, bütçe uygulama esaslarının önümüzdeki günlerde gerçekleşecek şube başkanları toplantısında son şeklinin verilmesinin akabinde yayınlanması ile  ülkede yaşanan mali krizin odalarımız üzerindeki etkilerin azaltılması amacıyla tasarruf tedbirleri genelgesini yayınlanmasına,  kurum-kuruluşlarıyla protokol imzalanarak gelir arttırıcı işlerin tesis edilmesi ile genel kurulda alınan kararlar çerçevesinde etkinliklerin gerçekleştirilmesi konusunda çabaların yoğunlaştırılmasına ilişkin  kararlar alındı.   

Okunma Sayısı: 1533
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası