TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
JEODERGİ`NİN 39. SAYISI YAYIMLANDI
Aylık olarak çıkardığımız ve Oda çalışmalarımız, basın açıklamalarımız, ziyaret haberlerimiz, şube etkinliklerimiz ve üyelerimizden gelen yazılarla dolu JeoDergi’nin Kasım sayısı ile karşınızdayız.

Değerli Meslektaşlarımız,
Aylık olarak çıkardığımız ve Oda çalışmalarımız, basın açıklamalarımız, ziyaret haberlerimiz, şube etkinliklerimiz ve üyelerimizden gelen yazılarla dolu JeoDergi’nin Kasım sayısı ile karşınızdayız.

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84. yılında andığımız yazımız dergimizin ilk konusunu oluşturuyor.

23 Kasım 2022 tarihinde, Düzce-Gölova’ da yerel saatle 4:08’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem bir diğer konuyu oluşturmaktadır.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü ve bu günde yapılan etkinlikler, yönetim kurulu üyelerimizce gerçekleştirilen AFAD Başkanlığı Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar’a yapılan ziyaret, 2 Kasım 2022 tarihinde ASKİ ve Ankara Kent Konseyi tarafından Odamıza yapılan ziyaret, Odamız ve TÖMER arasında imzalanan indirim protokolü, yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilen MTA International Company (MTAIC) Genel Müdürlüğü’ne atanan meslektaşımız Murat Durceylan ile Genel Müdür Yardımcıları Ramazan Sarı ile Dr. Nail Yıldırıma’a yapılan nezaket ziyaretleri, yine yönetim kurulu üyelerimizce gerçekleştirilen MTA Genel Müdürlüğü Tabiat Tarihi Müzesi ziyareti, 4 Kasım 2022 tarihinde MTA Genel Müdürlüğü Jeoloji Etütleri Daire Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen Türkiye Ulusal Jeoloji Bilimleri Birliği (TUJBB)’nin yeni Yönetim Kurulunun 3. toplantısı, Odamız ile Mercury Sigorta Brokerliği aracılığıyla Magdeburer Sigorta firması arasında imzalanan tamamlayıcı sağlık sigortası protokolü, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından gerçekleştirilen “Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları Bütçeden Emeğinin Karşılığını İstiyor” başlıklı basın açıklaması, 30 Kasım 2022 tarihinde “Edebiyat Söyleşileri” kapsamında yapılan “Yukarı Memleket” söyleşisi ile ilgili haberler sayfamızda yer alıyor.

“Burayı biliyor musunuz?” köşemizde bu ay “Beşbin Yıllık Apartman: İnceğiz Mağaraları (Çatalca)’nı tanıtmaya çalıştık. “Eşit Köşe”de bu ay, Ersin Varlık Aşlamacı tarafından “Mavi Taşlı Küpeler” başlıklı öykü yer alırken “Kitap” köşesinde Osman Sungur Ecemiş iki kitabı bize tanıtıyor.

Kasım ayındaki çalışmalarımız ile Şube ve temsilciliklerden haberlerimizin de yer aldığı JeoDergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.
Saygılarımızla...

Dergimizi okumak için lütfen tıklayınız

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 731
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası