TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
İSTANBUL BEYOĞLU’NDA MASUM VATANDAŞLARIMIZA KARŞI GİRİŞİLEN HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ!
13 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi üzerinde masum vatandaşlarımıza karşı girişilen terör saldırısında,  6 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, 81 vatandaşımızın ise yaralanmıştır. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınları ve sevenlerine sabırlar diliyor, yaralılara da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

13 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi üzerinde masum vatandaşlarımıza karşı girişilen terör saldırısında, 6 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, 81 vatandaşımızın ise yaralanmıştır. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınları ve sevenlerine sabırlar diliyor, yaralılara da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Öncelikle bu menfur ve hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Ülkemiz insanının canına, ülkenin ve toplumun barış özlemine karşı girişilen bu vahşeti kabul etmeyeceğiz. Toplumun bu ve benzeri olaylarla korkutularak sindirilmesi, barış, adalet, özgürlük taleplerimizin yok edilmek istenmesine karşı, toplumsal dayanışma ile sorunlarımızın üstesinden daha hızlı geleceğimize inanıyoruz.

İlgili kurumlar tarafından başlatılan, saldırının arkasındaki karanlık odakların da aydınlığa çıkarılmasını beklediğimiz soruşturmanın, hızlı bir şekilde yürütülmesini ve olayın faillerin bir an önce bulunarak adalete teslim edilmelerini ve yargılanmalarını bekliyoruz.

Geçmiş olsun Türkiye!

Saygılarımızla,

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 769
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası