TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
MTA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TABİAT TARİHİ MÜZESİ MÜDÜRLÜGÜNÜ ZİYARET ETTİK
Oda Yönetim Kurulu üyelerimiz MTA Genel Müdürlüğü Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi Müdürü Dr. Koray Sözeri ve müzedeki meslektaşlarımızı ziyaret etti.

Oda Yönetim Kurulu üyelerimiz MTA Genel Müdürlüğü Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi Müdürü Dr. Koray Sözeri ve müzedeki meslektaşlarımızı ziyaret etti.

Söz konusu ziyarette Müze Müdürü Sayın Sözeri; Müze Müdürlüğü olarak yaptıkları bilimsel ve teknik çalışmalar ile diğer kurumlara bu konuda verdikleri destekler hakkında bilgiler aktararak, toplumun özellikle ilk ve orta öğrenimde öğrenin gören öğrencilerin müzeyi ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.

Söz konusu ziyarette Oda Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Odamızın özellikle Kültürel Jeoloji ve Jeolojik Miras Çalışma Grubu ile Paleontoloji Çalışma Grubunun yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgiler aktararak, son yıllarda Ankara dışında yer alan özellikle İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinin doğa tarihi müzeleri kurarak topluma yerbilimleri ile doğanın gelişimi ve evrimi hakkında bilgiler vermesinin pozitif bilimlerin ülkemizde gelişmesine önemli katkılar sunacaklarını belirttiler. Yine ülkemiz kapsamlı tek doğa tarihi müzesi konumunda bulunan ve kurumsal yapısı ile örnek olabilecek Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesinin yeni kurulacak olan doğa tarihi müzelerine rehberlik etmesinin önemine vurgu yaparak, müze müdürlüğünün yaptığı bilimsel ve teknik etkinlerin duyurulmasına Oda olarak destek verebileceklerini ifade ettiler. Görüşme, daha fazla bir araya gelme ve iyi niyet temennileri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 1116
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası