TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
MTA ULUSLARARASI MADENCİLİK A.Ş. (MTAIC) GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİK
MTA İnternational Company (MTAIC), Genel Müdürlüğüne atanan meslektaşımız Murat Durceylan ile Genel Müdür Yardımcıları Ramazan Sarı ile Dr. Nail Yıldırım’a nezaket ziyaretinde bulunarak, başarı dileklerimizi iletti.

Oda Yönetim Kurulu üyelerimiz MTA Genel Müdürlüğünün 2016 yılında değiştirilen kanunu çerçevesinde yurtdışında ülkenin ihtiyaç duyduğu kaynakların aranması ve gerektiğinde işletilmesi amacıyla yapılan düzenlemelerin ardından 2019 yılında kurulan MTA İnternational Company (MTAIC), Genel Müdürlüğüne atanan meslektaşımız Murat Durceylan ile Genel Müdür Yardımcıları Ramazan Sarı ile Dr. Nail Yıldırım’a nezaket ziyaretinde bulunarak, başarı dileklerimizi iletti.

Ziyarette Genel Müdür Sayın Durceylan; MTAIC Genel Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalar ve yürüttükleri uluslararası projeler hakkında bilgi aktararak, gelinen aşmada bazı sahalardaki olumlu gelişmeleri paylaşarak, odamızın yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan ise görüşmede; ülkenin ihtiyaç duyduğu kaynakların farklı ülkelerden temini konusunun kamu kurumu niteliğinde bir kuruluşumuz tarafından aranması ve işletilmesin önemili olduğunu, bu konuda yeni kurulmasına rağmen farklı ülkelerde kaynak arama süreçlerin yönetilmesinin hem yetişmiş insan gücümüze önemli katkılar verebileceği gibi, MTA Genel Müdürlüğüne de ayrı bir güç katacağını, yine ülkenin daha ekonomik koşullarda ihtiyaç duyduğu kaynaklara erişimini kolaylaştıracağını ifade ederek MTAIC’nin kendini daha görünür hale getirmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Genel Müdür Durceylan’ın ardından Genel Müdür Yardımcılıklarına atanan meslektaşlarımız Ramazan Sarı ile Dr. Nail Yıldırım’ı ziyaret eden Oda Yönetim Kurulu üyelerimiz, atanmalarından dolayı tebrik ederek başarı dileklerini ifade ettiler.

 

 

 

Okunma Sayısı: 1991
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası