TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
JEODERGİ`NİN 36. SAYISI YAYIMLANDI
Aylık olarak çıkardığımız ve Oda çalışmalarımız, basın açıklamalarımız, ziyaret haberlerimiz, şube etkinliklerimiz ve üyelerimizden gelen yazılarla dolu JeoDergi’nin Ağustos sayısı ile karşınızdayız.

Değerli Meslektaşlarımız,
Aylık olarak çıkardığımız ve Oda çalışmalarımız, basın açıklamalarımız, ziyaret haberlerimiz, şube etkinliklerimiz ve üyelerimizden gelen yazılarla dolu JeoDergi’nin Ağustos sayısı ile karşınızdayız.

17 Ağustos 1999 Gölcük/Kocaeli depreminin üzerinden geçen 23 yıla rağmen, doğa kaynaklı afet karşısında toplumsal, sosyal, ekonomik ve teknik altyapımızı güçlendiren, olası afetler karşısında kırılganlıklarımızı yeterince azaltan noktadan oldukça uzakta olduğumuza, yetkililerin hala zarar azaltma yerine yara sarma politikalarında ısrar etmelerine dikkat çekmek amacıyla hazırladığımız ve kamuoyu ile paylaştığımız basın açıklaması dergimizin ilk konusunu oluşturuyor.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu`nun Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan’ın bir röportajındaki ifadeler üzerine gerçeklerden uzak, yanlış görüşlerle algı yaratmaya çalışan açıklamasına karşı Yönetim Kurulumuz tarafından yapılan basın açıklaması dergimizde dikkat çeken bir diğer konu.

Gezi Davasında verilen hukuksuz kararlar ile tutuklanan arkadaşlarımızın serbest bırakılması için başlatılan Adalet Nöbeti`nin 100. Günü Ahlatlıbel’de yapılan basın açıklamasına ilişkin haberin yanı sıra temsilcilik ziyaretlerimiz, komisyon toplantılarımız ve kurum ziyaretlerimize ilişkin haberler de sayfalarımızda yer alıyor.

“Burayı biliyor musunuz?” köşemizde bu ay Mersin Mut’taki Yerköprü Çağlayanı’nı tanıtmaya çalıştık. “Eşit Köşe”de bu ay Burcu Şirin tarafından “Bayıldım Yokuşu” başlıklı yazı yer alırken Haber Bülten’lerinden sonra JeoDergi’de de sürekli hale gelmesini umduğumuz “Kitap” köşesinde Osman Sungur Ecemiş üç kitabı bize tanıtıyor. Dergimizde ayrıca Nazire Özgen Erdem ve Oktay Canbaz tarafından hazırlanan ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi hakkındaki tanıtım yazısını da bulacaksınız.

İşgal altındaki bir ülkenin bağımsızlık savaşının simgesi `Büyük Taarruz ’un 100. yıldönümü olan “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi, minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz.

Ağustos ayındaki çalışmalarımız ile Şube ve temsilciliklerden haberlerimizin de yer aldığı Jeodergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.

JeoDergiyi okumak için lütfen tıklayınız

Saygılarımızla,
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 1035
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası