TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA İLK ÜYE TOPLANTISINI DEPREM RİSK YÖNETİMİ VE KENTSEL İYİLEŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI’NDA GERÇEKLEŞTİRDİK
Yönetim Kurulumuz Ankara İşyeri Temsilciliği ve üye ziyaretlerinin ilkini, 27 Eylül 2022 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı’na gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulumuz Ankara İşyeri Temsilciliği ve üye ziyaretlerinin ilkini, 27 Eylül 2022 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı’na gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Mithat Emre Kıbrıs, Sosyal İlişkiler Üyesi Özgür Değirmenci, Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Burcu Turan; ABB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı meslektaşımız Mutlu Gürler ve Daire Başkanlığı çatısında görev alan jeoloji mühendisleri ile örgütsel basamağın ilk temel birimi olan işyeri temsilciliklerinin belirlenmesi konusunda toplantı gerçekleştirdi.

Ziyarette Oda çalışmaları hakkında kısaca bilgilendirme yapan Alan, odaların işyeri örgütlenmesinin önemini değinerek kurumda çalışan tüm jeoloji mühendislerini Odamıza üye olmaya davet etti. Yine Oda-işyeri temsilciliği çalışma esasları, Daire Başkanlığı ile kentin sorunlarına ilişkin ortak bilimsel çalışmalar yapılması ile afet yönetiminde yerel yönetimlerin rolüne ilişkin çalışmalar konusunda bilgi aktaran Alan, bu konuda yerel idari yapıların mutlaka güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, Daire Başkanlığında çalışan jeoloji mühendislerine önemli sorumluluklar düştüğünü belirtti. Ziyarette ayrıca Daire Başkanlığı bünyesinde yeni faaliyete geçen Doğal Kaynaklar Şube Müdürlüğü ve Zemin İnceleme Şube Müdürlüğü görev ve yetkileri hakkında değerlendirmeler yapıldı. Bu konuda Odamızın Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Komisyonu başta olmak üzere diğer komisyonların da destek verebileceğini belirtti.

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler ise, yaklaşık 3 yıl önce kurulan Daire Başkanlığının kurumsal yapısı ile bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardıktan sonra JMO Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temennilerin sunulması ile sona erdi.

 

Okunma Sayısı: 1375
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası