TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DENİZLİ’NİN JEOLOJİK MİRASI ÇALIŞTAYI 6-7 EKİM 2022’DE YAPILACAK
Denizli Şubemiz, Pamukkale Üniversitesi, Jeolojik Mirası Koruma Derneği (JEMİRKO) ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile “Dünya Jeoçeşitlilik Günü” olan 6 Ekim’de başlayacak olan “Denizli’nin Jeolojik Mirası” Çalıştayı 7 Ekim 2022’de sona erecek.

Denizli Şubemiz, Pamukkale Üniversitesi, Jeolojik Mirası Koruma Derneği (JEMİRKO) ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile “Dünya Jeoçeşitlilik Günü” olan 6 Ekim’de başlayacak olan “Denizli’nin Jeolojik Mirası” çalıştayı 7 Ekim 2022’de sona erecek.

Denizli ilinin jeolojik değerleri, jeoçeşitliliği ve jeolojik mirası konusunda bir arama toplantısı olarak tasarlanan Çalıştay, çevrimiçi (online) olarak yapılacaktır. Toplantıda sunulacak bildirilerle il genelinde bölgesel, ulusal ve uluslararası öneme sahip, yerkabuğunun yapısını ve geçirdiği değişimlere ışık tutan tipik lokaliteler, görsel yanı büyük jeoloji elemanları, kendisi iyi bilinen jeolojik olay veya süreçlerin temsilcileri, ender rastlanan oluşumlar ortaya konulacak ve tartışılacaktır. 

Çalıştayda ayrıca, bölgenin jeolojik mirası ve jeoçeşitliliğini belirlemede anahtar role sahip bugüne kadar yerbilimciler tarafından Denizli ili genelinde yapılan özgün çalışmalar, yayınlar ve projeler sunulacaktır. Çalıştay sonucunda elde edilen bilgiler çerçevesinde il genelinde jeolojik miras niteliği taşıyan alanlar için ilgili kurumlar nezdinde koruma statüsü talep edilebilecektir.

6 Ekim Dünya Jeoçeşitlilik Gününde gerçekleştireceğimiz bu etkinliğe, tüm doğaseverleri, jeolojik mirası koruma dostlarını katılmaya davet ediyoruz.

Zoom Bağlantısı: https://us02web.zoom.us/j/87818649981?pwd=QkYrREIzekZ3WWZpamNRc0lxbHg4UT09
Meeting ID: 878 1864 9981 Meeting Password: webinar22

Okunma Sayısı: 3131
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası