TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI, ÇÖLLEŞME VE EROZYONLA MÜCADELE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARET EDİLDİ
Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin ALAN ve Mesleki Uygulamalar Üyesi Hüseyin AKKUŞ Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Nurettin TAŞ’ı 16.08.2022 tarihinde makamında ziyaret etti.

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Nurettin Taş’ ı Yönetim Kurulu üyelerimizden Hüseyin Alan ve Hüseyin Akkuş tanışma ziyaretinde bulundular. Söz konusu ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Türkiye’nin Su Erozyonu Haritasının Türkiye için önemli bir kazanım olduğunu, ancak mekânsal planlama çalışmalarında maalesef kullanılmadığını ifade ederek, mekânsal planlama çalışmalarında söz konusu haritanın önemli bir altlık olması gerektiğini ifade etti. Alan, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü tarafında yürütülen sel, heyelan ve çığ projelerinin önemine vurgu yaparak, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak Genel Müdürlüğün heyelan, sel, taşkın, çığ düşmesi ile erozyon kontrolü amacıyla yaptığı çalışmaları önemsediklerini ve bu alanlara ilişkin ortak etkinlikler düzenlenebileceğini belirtti.

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Nurettin TAŞ, Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek görüşme iyi niyet temennileri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 1089
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası