TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DEVLET SU İŞLERİ 5. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ (ANKARA) JEOTEKNİK HİZMETLER VE YERALTISULARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARET EDİLDİ
Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan ve Sayman Üye Seçkin Gülbudak DSİ 5. Bölge Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve YAS Şube Müdürü Emrah İhsanoğlu’nu 28.07.2022 tarihinde makamında ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan ve Sayman Üye Seçkin Gülbudak DSİ 5. Bölge Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve YAS Şube Müdürü Emrah İhsanoğlu’nu 28.07.2022 tarihinde makamında ziyaret etti. Ziyarete, Bölge Müdürlüğünde çalışan meslektaşlarımız Hakan Aksu ile Mehmet Ali Özcan da katıldı.

DSİ 5. Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde yeraltısuları ve jeoteknik mühendisliği hizmetleri hakkında yapılan çalışmalar ve yaşanan sorunlara ilişkin bilgi aktaran Emrah İhsanoğlu, başta yeraltısuları mühendislik hizmetlerinde olmak üzere yaşanan sorunlara yönelik geliştirdikleri çözüm önerileri ve uygulamalara ilişkin düşüncelerini aktardı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan 5. Bölge Müdürlüğüne bağlı Düzce, Bolu, Çankırı, Çorum ve Kırıkkale illerinde il temsilcilerimiz ve üyelerimizle yaptığımız toplantılarda, Bölge Müdürlüğünün çalışmalarına ilişkin üyelerimizin eleştiri, öneri ve düşüncelerini aktardı. Alan yeraltsuyu mühendislik hizmetlerinde yaşanan sorunlarave bu sorunların çözümü konusunda ortak çalışma yürütülmesinin önemine vurgu yaptı. DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ile veri paylaşımı da dahil her türlü bilgi paylaşımının önemine dikkat çeken Alan yeraltısuyu mühendislik hizmetlerinde yaşanan sorunların çözümü noktasında geliştirilen yaklaşımlara destek verileceğini belirtti. Yeraltısuyu mühendislik hizmetlerinde yaşanan sorun ile kaçak kuyu açılmasının önlenmesi amacıyla Odamız tarafından yapılan çalışmaları anlatan Alan bu yıl içinde yapmayı planladığımız “Yeraltısyu Çalıştayı” hakkında bilgi verdi.

Toplantı iyi niyet temennileri ve jeoloji mühendisliği hizmetleri alanında yaşanan sorunların birlikte çözülmesi ve kurumsal işbirliğinin önemine vurgu yapan temenniler ile son buldu.

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 693
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası