TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
7. TMMOB Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi İçin Önemli Tarihler Belli Oldu
7. TMMOB Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi 3-5 Ekim 2022 tarihleri arasında Ankara’da yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

7. TMMOB Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi 3-5 Ekim 2022 tarihleri arasında Ankara’da yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Bu yıl 7.si yapılacak olan TMMOB Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi 3-5  Ekim 2022 tarihleri arasında Ankara’da ‘’Dijital Dönüşen Dünyada Toplum Yararı için Mekânsal Etkileşim’’ temasıyla yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Coğrafi Bilgi Sistemlerinin mekânsal bilişim alanındaki paylaşımı ve toplum yararına kullanılması, toplum refahını ve toplumsal bilinci  artıracaktır.  Bu amaçla; tüm disiplinlerin bir arada bulunduğu platformlar aracılığıyla mekânsal bilgi iletişiminde; mekânsal bilişim araçları ile toplumsal yarar nasıl artırılır, toplumla ne, nasıl paylaşılır ve toplumdaki biliş düzeyi her yaş için nasıl artırılır sorularına yanıt aranması hedeflenmektedir.

Günümüzde gelişen teknolojinin de etkisiyle Coğrafi Bilgi Sistemlerinin Jeoloji Mühendisliği disiplinindeki ve multidisipliner çalışmalardaki kullanımının da giderek arttığı göz önünde bulundurularak TMMOB 7. Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi’ne (sözlü/yazılı) aktif katılımınızı bekliyoruz.

TMMOB 7.CBS Kongresi’ne bildiri göndermek isteyen katılımcılar için önemli tarihler aşağıda belirtilmiş olup kongreye kayıt ve detayları, bildiri yazım kuralları, anahtar kelimeler ve konuya ilişkin önemli açıklamalar Kongre web sayfasında (http://www.cbskongresi.org) ilan edilmiştir.

Bildiri Gönderimi: https://easychair.org/conferences/?conf=gis2022cbs2022

Önemli Tarihler:

Genişletilmiş Özet Son Gönderim Tarihi : 22 Ağustos 2022
Özet Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanması : 15 Eylül 2022
Çocuk Haritaları Sergisi Son Gönderim Tarihi : 15 Eylül 2022
Bildiri Tam Metin Son Gönderim Tarihi : 15 Ekim 2022
Kongre Tarihi : 3-4-5 Ekim 2022

 

 

Okunma Sayısı: 1454
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası