TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
MODERN YERBİLİMLERİNİN TÜRKİYE’YE GİİRİŞİ VE KURUMSALLAŞMASI KİTABI YAYIMLANDI
Prof. Dr. Emre Dölen tarafından yazılan “Modern Yerbilimlerinin Türkiye’ye Girişi ve Kurumsallaşması” kitabı Odamız tarafından yayımlandı.

Prof. Dr. Emre Dölen tarafından yazılan “Modern Yerbilimlerinin Türkiye’ye Girişi ve Kurumsallaşması” kitabı Odamız tarafından yayımlandı. Yerbilimleri alanında Türkiye’deki ilklerin kitabı olarak nitelendirilebilecek bu kitapta yerbilimleri alanında yayınlanan ilk kitaplar, okutulan ilk dersler ve hocaları, lisans öğretimlerinin başlaması, enstitüler, dernekler ve kurumların kurulması gibi konular jeoloji ağırlıklı olmak üzere jeofizik ve madencilik öğretimi alanındaki gelişmeler de göz önüne alınarak bir bütünlük içinde verilmeye çalışılmıştır. Kitabın tüm meslektaşlarımıza yararlı olacağına inanıyoruz. Kitabı yazan Hocamız Prof. Dr. Emre Dölen’e meslek alanımıza ilişkin katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Kitap almak isteyenler Odamızın yayın ve malzeme satış https://kitap.jmo.org.tr/genel/tum_kitaplar.php linkinden ulaşıp satın alabilirler.

Okunma Sayısı: 1307
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası