TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
Oda Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan, II. Başkan Mithat Emre Kıbrıs Denetleme Kurulu Üyesi Faruk İlgün, Kırşehir İl Temsilcisi Kemal Mutlu, temsilci yardımcıları ve meslektaşlarımızla birlikte Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu makamında ziyaret ettik.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan, II. Başkan Mithat Emre Kıbrıs Denetleme Kurulu Üyesi Faruk İlgün, Kırşehir İl Temsilcisi Kemal Mutlu, temsilci yardımcıları ve meslektaşlarımızla birlikte 09.06.2022 tarihinde Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu makamında ziyaret ettik. Kırşehir Milletvekili Metin İlhan`ın da bulunduğu ziyarette farklı konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Kırşehir’ de faaliyet gösteren meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlarında gündeme geldiği ziyarette;  gerek 3194 sayılı İmar Kanunu, gerekse 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanunu gereğince zemin ve temel etüt çalışmalarının yerinde denetimi esas alacak şekilde fenni mesul yapı denetim kuruluşları tarafından  çalışmaların denetlenmesi, raporların incelenmesi ve onanmasından sonra belediyenin ruhsata ilişkin inceleme ve denetimleri yapması gerektiği konuları değerlendirilmiş ve bundan böyle yapı denetim kuruluşları tarafından yerinde denetimi esas alan bir çalışmanın yürütülmesi gerektiği hususu benimsenmiştir.

Ayrıca Odamız ile Kırşehir Belediye Başkanlığı arasında protokol yapılarak sicil durum belgesi alınmayan raporların işleme alınması hususunda da görüş birliğine varılmış ve bu konuda il temsilciliğin çalışma yapması kararlaştırılmıştır. Toplantı iyi niyet temennileri ve daha fazla işbirliği görüş ve değerlendirmeleri ile tamamlandı.

Okunma Sayısı: 314
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası