TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ALİ ORKUN ERCENGİZ’İ ZİYARET ETTİK
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ettik.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan, II. Başkan Mithat Emre Kıbrıs, Antalya Şube Yönetim Başkanı Bayram Ali Çeltik, Denizli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Barış Semiz, Burdur İl Temsilcisi Hüseyin Tarhan ve temsilci yardımcısı meslektaşlarımızla birlikte 06.06.2022 tarihinde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ettik.

Söz konusu görüşmede Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan; Burdur’ da meydana gelen sel felaketinden dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletmek ve Dünya’dan Mars’a Bir Pencere: Uluslararası Katılımlı Salda ve Burdur Gölleri Çalıştayı hakkında bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla ziyarette bulunulduğunu ifade ederek, çalıştay hakkında ayrıntılı bilgi paylaşımında bulundu. Ayrıca Burdur’da faaliyet gösteren meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlar hakkında bilgi aktaran Alan; özellikle yapı ruhsat işlemlerinde etüt ve proje mühendisi jeoloji mühendislerinin ruhsat formalarında bulunmaması ile fay üzerine oturan ve geçmişte önemli depremler yaşamış Burdurda 3194 sayılı imar kanunu ve 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun Kapsamında etüt raporlarının yerinde denetimi esas alacak şekilde fenni mesul yapı denetim kuruluşları tarafından raporların denetlenmesinden sonra belediyenin ruhsata ilişkin inceleme ve denetimleri yapması gerektiği belirtilmiştir.

Sözkonusu görüşmede; ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, selde yaşamını yitiren vatandaşımız sorunlarını anlattıktan sonra Salda Ve Burdur Göllerine ilişkin yapılan Çalıştaya destek verdiklerini, bu konuda yapılacak bilimsel çalışmalarını desteklediklerini ifade etti. Ayrıca yapı ruhsatlarında jeoloji mühendisi imzasının alınması ile zemin ve temel etütlerinin imar ve yapı denetim kanunu çerçevesinde fenni mesul yapı denim kuruluşları tarafından yerinde denetimi esas alacak çalışmalara da hemen başlayacaklarını belirtti. Görüşme iyi niyet temennileriyle son buldu.

Okunma Sayısı: 683
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası