TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
JEOTEKNİK SONDÖRLÜĞÜ EĞİTİMİ (BURSA)
Güney Marmara Şubemiz ile MEB Nilüfer Halk Eğitim Merkezi arasındaki protokol kapsamında 06-10 Haziran 2022 tarihleri arasında şubemizde "Jeoteknik Sondörlüğü Eğitim Programı" düzenlenecektir.

JEOTEKNİK SONDÖRLÜĞÜ EĞİTİMİ (BURSA)

Eğitim Yeri: JMO Güney Marmara Şubesi-BURSA

(06.06.2022 - 10.06.2022)

Güney Marmara Şubemiz ile MEB Nilüfer Halk Eğitim Merkezi arasındaki protokol kapsamında 06-10 Haziran 2022 tarihleri arasında şubemizde "Jeoteknik Sondörlüğü Eğitim Programı" düzenlenecektir. Beş gün sürecek olan eğitim programının 4 günü teorik eğitim, 1 günü uygulamalı eğitim şeklinde gerçekleşecektir.

GEREKLİ BELGELER VE AÇIKLAMALAR 

 • Tercihen ortaokul ya da lise mezunu olmak (Tasdikname veya öğrenim belgesi fotokopisi),
 • Tehlikeli ve çok tehlikeli çalışabilir raporu (Yeni tarihli, doktor kanaatinde tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir yazması gerekmektedir.)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi.
 • HES Kodu
 • Kayıtlar, başvuru sırasına göre yapılacaktır. Son başvuru tarihi 25.Mayıs.2022‘dir.  
 • Eğitim sonunda sınav yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge verilecektir.

TEHLİKELİ İŞLER KAPSAMI

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği "Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler"de çalışanların yaptıkları işle ilgili "mesleki eğitim" almaları zorunludur. 2014 yılından itibaren mesleki eğitimlerini belgelendiremeyenler 6331 sayılı yasa ve ilgili yönetmelik gereği çalıştırılamazlar. 13.07.2013 tarihli resmi gazetede yayınlanan "Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler"de çalışacakların mesleki eğitimlerine dair yönetmelik gereği sondaj çalışmaları Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler kapsamındadır. Bu kapsamda çalışanlar mesleki eğitimlerini belgelendirmek zorundadır. Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışacak olanların mesleki eğitim belgesi (diploma, sertifika veya belgeleri), Bakanlık iş müfettişleri tarafından denetlenir. İşverenler, bu yönetmelik kapsamında yer alan işlerde çalıştırılacakların mesleki eğitim belgelerinin bir örneğini özlük dosyalarında saklamak ve istendiğinde yetkili memurlara göstermek zorundadır. 

Şubemiz ile MEB Nilüfer Halk Eğitim Merkezi ile yaptığı protokol çerçevesinde, meslek alanımızda çalışan tüm personelin mesleki eğitimlerini belgelendirme ve sertifikalandırma yetkisi almıştır. 

EĞİTİM KONULARI

 • Genel Jeoloji
 • Sondaj Makinası ve Ekipman Seçimi ve Kullanımı
 • Jeoteknik Testler ve Numune Alımı
 • Sondaj Sıvısı ve Katkıları Seçimi ve Hazırlaması
 • Sondaj Makinelerinin Tamir ve Bakımları
 • İş Sağlığı ve Güvenliği  (Genel İş Güvenliği Kuralları, İş Güvenliği ve Tehdit Edici Unsurlar, Yangın, Meslek Hastalıkları, Malzeme Taşıma ve Kaldırma Teknikleri, Kaza ve Yaralanma, İş Güvenliği Mevzuatı, İş Kazalarında Yapılacak Hukuki İşlemler, Jeoteknik Sondajda Özel İş Güvenliği Kuralları)

EĞİTİMİN;

TARİHİ: 06-10.Haziran.2022

SÜRESİ: 5 Gün

SAATİ: 09.00 – 17.00

YERİ: Teorik eğitim, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Eğitim Salonunda (Odunluk Mahallesi Akademi Caddesi BAOB Yerleşkesi Kat:2 Nilüfer/BURSA); uygulama eğitimi, JMO sondaj eğitim alanında yapılacaktır. 

KONTENJANI: En az 12 kişi olduğu takdirde eğitim açılacaktır. Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim ücretinin 25.Mayıs.2022 tarihine kadar aşağıdaki banka hesabına yatırılması ve dekontun üzerine "Bursa – SONDÖRLÜK Eğitimi - Ad ve Soyad - Cep No" yazılarak e-posta olarak bursa@jmo.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ!!!

 • Kurs ücretini yatırmadan önce kontenjan doluluğu hakkında bilgi alınmalıdır.
 • Ödeme yaparken Ad-Soyad ve Eğitimin Adı açıklama kısmına mutlaka eklenmelidir.
 • Yapılan eğitimlerimizin faturaları İktisadi İşletme tarafından kesildiğinden faturanın kurum/firma ya da şahıs adına kesileceğinin muhasebe bölümümüze bildirilmesi zorunlu olup fatura kesildikten sonra değişim yapılamayacaktır. 
 • Kurs ücretini yatırabileceğiniz hesap numarası aşağıdadır. Sadece eğitim ücretleri bu hesaba yatırılabilir. 

 BANKA HESAP BİLGİLERİ

Hesap Sahibi: TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İktisadi İşletmesi

Banka Adı: Garanti BBVA

Şube Kodu: 411

Şube Adı: Yenişehir Şubesi 

Hesap No: 6292476

IBAN No: TR72 0006 2000 4110 0006 2924 76

(Bu hesaba sadece eğitim ödemelerini yapabilirsiniz.)

KAYIT ve İLETİŞİM

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Güney Marmara Şubesi

Odunluk Mahallesi Akademi Caddesi BAOB Yerleşkesi Kat:2 Nilüfer/BURSA 

Cep Tel: 0506 654 67 83

Tel: 0224 453 24 88

Faks: 0224 453 24 89

e-Posta: bursa@jmo.org.tr 

Okunma Sayısı: 3227
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası