TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
28. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
28. Olağan Genel Kurulumuz 23 Nisan 2022’de Hilton Gaden Inn. Otel’de, seçimlerimiz ise 24 Nisan 2022 tarihinde Odamızın Bayındır Sokak`ta bulunan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

28. Olağan Genel Kurulumuz 23 Nisan 2022 tarihinde Hilton Garden Inn. Otel’de gerçekleştirildi. 28. Olağan Genel Kurulu, Divan‘ın oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Hikmet Tümer, Divan üyeliklerine Kazım Altaylı, Arzu Fırat Ersoy ve Cansu Karadeniz’in seçilmesinden sonra saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile devam edildi. Gündemin karara bağlanmasının ardından, 28. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan açılış konuşmasını yaptı.

Alan‘ın konuşmasının ardından TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi ve TMMOB Gözlemcisi Hüsnü Meydan bir konuşma yaptı. Meydan’ın ardında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Hakan Ünser, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve DİSK Sosyal-İş Sendikası Genel Başkanı Celal Uyar birer konuşma yaparak Genel Kurula başarı dileklerini ilettiler. Ardından divan başkanlığına iletilen aramızda olamayan kişi ve kurum temsilcilerinin başarı dileklerini içeren mesajları okundu.

Daha sonra 28. Dönem Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Buket Yararbaş Ecemiş tarafından Çalışma Raporu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi D. Malik Bakır tarafından Mali Rapor sunumları gerçekleştirildi. Denetleme Kurulu Raporu Ayla Kızıltuğ, Onur Kurulu Raporu ise İfakat Necla şaylan tarafından Genel Kurula sunuldu. Dönem Faaliyet Raporları üzerine yapılan değerlendirmelerden sonra Yönetim Kurulu oy birliğiyle aklandı. 28. Genel Kurulda yönetmelikler, bütçe ve mali işler, karar taslakları ve sonuç bildirgesi komisyonları oluşturularak bu konularda gelen önergeler okunarak komisyonlara aktarıldı.

Komisyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, genel kurula sunulan ve önümüzdeki dönem çalışmalarının temeli oluşturacak birçok önerge Genel Kurulda değerlendirilerek karar haline getirildi. Genel Kurulun ilk günü; önergelerin tartışılarak oylanmasının ardından sonuç bildirgesinin okunarak kabul edilmesiyle tamamlandı.

28. Dönem Genel Kurulun ikinci gününde, tek liste ile seçimlere gidildi. Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları ile TMMOB Yönetim, TMMOB Denetleme, TMMOB Yüksek Onur Kurulları adayları ve TMMOB Genel Kurulu delegeleri seçimi için tek liste ile seçim yapıldı. 256 Delegenin oy kullandığı seçimler sonunda Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları ile TMMOB Yönetim, TMMOB Denetleme, TMMOB Yüksek Onur Kurulları adayları ve TMMOB Genel Kurulu delegeleri seçimi tamamlandı.

Seçim süreçlerine katılarak “Güçlü Oda, Güçlü Jeoloji Mühendisi” şiarımıza sahip çıkıp,  Odamızın geleceğe taşınmasına katkı ve destek veren tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı: 777
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası