TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
“TÜRKİYE’DE AFET YÖNETİMİ: SORUNLAR, ÇALIŞMALAR, ÖNERİLER” PANELİ 13 NİSAN’DA YAPILACAKTIR
74.Türkiye Jeoloji Kurultayı’nda 13 Nisan Çarşamba günü saat 16.10-17.50 arasında “Türkiye’de Afet Yönetimi: Sorunlar, Çalışmalar, Öneriler” konulu bir panel yapılacaktır.

Doğa kaynaklı afetlerin sayısı, şiddeti ve yarattığı hasarlar son yıllarda hem iklim değişikliğine hem de hızlı nüfus artışı, çarpık kentleşme, yanlış yer seçimi, risk azaltma çalışmalarının etkin uygulanıp uygulanmaması gibi birçok farklı nedene bağlı olarak hem dünyada hem ülkemizde hızla artmaktadır. Türkiye, başta deprem olmak üzere, sel, orman yangını, heyelan, çığ, hortum, fırtına, kuraklık, aşırıcı sıcak havalar, yoğun kar yağışı, kum fırtınası, obruk ve kaya düşmesi gibi afetlerle çok yoğun olarak karşı karşıya kalmakta ve önemli miktarda kayıplara uğramaktadır.

74.Türkiye jeoloji Kurultayında Doğa Kaynaklı Afetler ve Afet yönetimi konusunda sunulacak birçok bildirinin yanı sıra bir de bu konuda 13 Nisan Çarşamba günü saat 16.10-17.50 arasında “Türkiye’de Afet Yönetimi: Sorunlar, Çalışmalar, Öneriler” konulu bir panel yapılacaktır. MTA Kültür Sitesi Sadrettin Alpan Salonu’nda yapılacak olan panelde doğa kaynaklı afetler ve afet yönetimi ile ilgili yapılan çalışmalar, görülen eksiklik ve aksaklıklar bütün boyutları ile ele alınacak ve çözüm önerileri geliştirilmeye çalışılacaktır.

Okunma Sayısı: 574
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası