TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ADIYAMAN’DA ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPTIK
15.12.2021 tarihinde Adıyaman İl Temsilciliğimizin organizasyonunda, Odaya Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan’ın da katılımı ile Adıyaman’da üyelerimiz ile toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Adıyaman İl Temsilcimiz Osman Özdemir, temsilci yardımcılarımız ile özel sektör ve kamuda çalışan meslektaşlarımız katıldı.  Toplantıda, gerek özel sektör, gerekse kamuda çalışan meslektaşlarımız tek tek söz alarak serbest piyasaya koşullarında meslektaşlar arasında yaşanan yıkıcı rekabetin olumsuz etkileri,  özellikle jeoteknik hizmetler konusunda meslek alanımızda yapılan yanlış uygulamalar, fiyat birlikteliği, asgari ücret, yapı denetim ve meslek içi eğitim seminerleri konularındaki sorun, sıkıntı ve beklentilerini aktararak, Odamızdan bu sorunlara sahip çıkması konularındaki düşüncelerini paylaştılar.

Söz konusu toplantıda Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan Covid-19 pandemisinin son iki yıldır tüm olumsuz etkisine rağmen, Oda olarak 28. Dönem Çalışma Programımız da ortaya koyduğumuz hedefler çerçevesinde çalışmaların sürdürdüğünü ifade ederek, mevcut siyasi iktidarın ülkeyi sürüklediği ekonomik, siyasal ve yönetsel krizin bir sonucu olarak çok sayıda meslektaşımızın işsiz olduğu, serbest veya ücretli çalışan meslektaşlarımızın ekonomik sıkıntı içinde olduğunu belirterek,  bu sorunların ülke insanı üzerindeki derin etkilerinin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini belirtti. Bu sürecin üyelerimiz tarafından en az hasarla atlatabilmesi için örgütlü yapımıza sahip çıkılarak, ortak aldığımız kararlara sahip çıkmamız gerektiğini ifade ederek dayanışma olmadan bu sürecin her bir meslektaşımız için daha zor ve yıkıcı olabileceğini belirtti.

Söz konusu toplantıda söz alan İl Temsilcisi Osman Özdemir ise,  meslektaşlarımızın aktardığı sorunların çözümü konusunda il temsilciliğinde daha fazla bir araya gelmenin önemli olduğunu, bugüne kadar covid-19 kaygısıyla bir araya yeterince gelemediklerini, her bir sorunun ayrı ayrı masaya yatırılarak çözümü ve yaşanan ekonomik sorunların meslektaşlarımıza etkisinin azaltılması noktasında her birimize görevler düştüğünü belirtti. Dayanışmanın ve ortak aklın önemine vurgu yapan Özdemir, bunu işletmek için daha fazla çaba ve irade gösterileceğini belirtti.

Toplantı iyi niyet temennileri ve daha sık bir arya gelme düşünceleri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 2787
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası