TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
TÜRKİYE JEOLOJİ BÜLTENİ`NİN 64/3 SAYISI YAYIMLANDI
Türkiye Jeoloji Bülteni (TJB)’nin Ağustos 2021 (Cilt:64 / Sayı:3) sayısı elektronik ortamda ve basılı olarak yayımlandı.

Değerli Yerbilimciler,

Sevgili Meslektaşlarım,

Türkiye Jeoloji Bülteni (TJB)’nin Ağustos 2021 (Cilt:64 / Sayı:3) sayısı elektronik ortamda ve basılı olarak yayımlandı. Derginin elektronik kopyasına https://dergipark.org.tr/tr/pub/tjb/issue/63186 veya

http://tjb.jmo.org.tr/detail-journal.php?kodd=500&secili_cilt=2021

adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye Jeoloji Bülteni kör hakemlik yöntemi ile yayın sürecini yürüten, açık erişimli (ücretsiz), Türkçe ve İngilizce yayın yapan bir yerbilimleri dergisidir. Dergimiz çeşitli ulusal ve uluslararası indeksler yanı sıra Clarivate Analytics tarafından yayımlanan Web of Science kapsamındaki bir bilimsel atıf indeksi olan ESCI’de taranmaktadır. Dergimizin bilimsel içerik ve kalitesini arttırarak SCI aşamasına yükseltmek için de gayret göstermekteyiz. Sizlerin katkılarıyla bunu başarabileceğimize inanıyoruz. Bu hedefe yönelik olarak; gerek dergimizi okuyarak, gerek yazar olarak ve gerekse değerlendirme süreçlerinde hakem ve konu editörlüğü ile TJB’ye ve yerbilimlerine değerli katkılarınızı beklediğimizi ifade etmek isterim.

TJB Yayın süreçleri son birkaç yıldır doğrudan DergiPark sistemi üzerinden yürütülmektedir. Sistem TÜBİTAK ULAKBİM çatısı altında, kör hakemlik, tarafsız değerlendirme, iyi bir arşiv sisteminin oluşturulması ve uluslararası görünürlüğün arttırılması hususlarında ülkemizdeki en iyi bilimsel editoryal süreç yönetimine sahiptir.

TJB’ye makale göndermek için;

https://dergipark.org.tr/tr/pub/tjb

veya

http://tjb.jmo.org.tr/

adreslerinden giriş yapabilirsiniz.

1947 yılından beri yayınlanan ve ülkemizin en eski ve köklü yerbilimleri dergisi olan Türkiye Jeoloji Bülteni’ni hak ettiği yere getirmek hepimizin görevi olmalıdır. Bu bilinç ve anlayış içerisinde katkılarınızı bekler saygılarımızı sunarız.

Prof. Dr. Erdinç YİĞİTBAŞ

TJB Editör

Okunma Sayısı: 717
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası