TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!
Bir “Dünya Barış Günü” daha savaşların gölgesinde kutlanıyor. Emperyalist güçler Dünyayı bölüp yönetmek için savaşlar ve çatışmaları kışkırtmaya devam ediyor.

 

Bir “Dünya Barış Günü” daha savaşların gölgesinde kutlanıyor. Emperyalist güçler Dünyayı bölüp yönetmek için savaşlar ve çatışmaları kışkırtmaya devam ediyor. Afganistan’da 40 yıllık işgal ülkenin gerici güçlere teslimi ve uyuşturucu trafiğinin kontrolü ile devam ederken Almanya, Fransa, İngiltere’den Çin, Rusya ve Japonya’sına kadar bütün emperyalist güçler Afganistan üzerindeki nüfuzlarını güçlendirmek için gerici Taliban rejimi ile pazarlıklarını sürdürüyor. Savaştan kaçan siviller ise Avrupa ile pazarlık kozu olarak kullanılırken Altındağ’daki şiddet olaylarında olduğu gibi yeni çatışmaların ve ırkçılığın kaynağı olarak kullanılıyor…

Emperyalist müdahale, işgal ve savaş Ortadoğu’da da devam ederken barışı kazanmak için mücadele her zamankinden daha can alıcı olmaya başlıyor. Çünkü bu savaşların/çatışmaların bedelini yoksullar, ezilenler, emekçiler, kadınlar, çocuklar ödüyor. 

Bugün, tüm dünyanın ve ülkemizin belki de en çok ihtiyaç duyduğu şey “barış”tır. Barış, özgürlük ve eşitlik mücadelesinin en önemli parçalarından biridir. Barış için mücadelenin ülkemizde yükseltilmesine ve süreklileştirilmesine ihtiyaç var. Çünkü barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir ülke ve Dünya istiyoruz. Bu nedenle bundan sonra da barıştan yana olmaya, eşit, özgür ve kardeşte yaşayacağımız bir ülke ve dünyayı kurmak için mücadeleye devam edeceğiz!

Yaşasın Barış! Yaşasın eşitlik ve özgürlük!

TMMOB jeoloji Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 507
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası