TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİK
Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Buket Yararbaş Ecemiş ile Denetleme Kurulu Üyemiz Hanife Ayla Çelenk ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Genel Müdür Yardımcısı Dr. Baran Bozoğlu, Kanal İnşaat Daire Başkanı Mehmet Ali Şişmanlar, Özel Kalem Müdürü Cüneyt Gürbüz, Jeoteknik Hizmetler Şube Müdürü Mustafa Erdoğan’ı 29.06.2021 tarihinde ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Buket Yararbaş Ecemiş ile Denetleme Kurulu Üyemiz Hanife Ayla Çelenk ASKİ Genel Müdürü  Erdoğan Öztürk, Genel Müdür Yardımcısı Dr. Baran Bozoğlu, Kanal İnşaat Daire Başkanı Mehmet Ali Şişmanlar, Özel Kalem Müdürü Cüneyt Gürbüz, Jeoteknik Hizmetler Şube Müdürü Mustafa Erdoğan’ı 29.06.2021 tarihinde ziyaret etti.

Görüşmede; Odamızın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aktaran Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, özellikle jeoloji mühendisliği meslek alanı içinde kalan ve küresel iklim değişikliği ve kuraklığın her gün etkisi arttığı ülkemizde, bazı konularda ASKİ Genel Müdürlüğü ile işbirliği yapmak istediğimizi belirtti. Bu kapsamda özellikle yeraltısuyu havzalarının belirlenmesi, buna ilişkin bölgesel ve yerel hidrojeolojik etüt ve planlama çalışmaların yapılması, havza koruma planları ile yine ABB ile ortaklaşa yürüttüğümüz ve önemli bir bölümü ASKİ Genel Müdürlüğünün işlettiği barajların koruma havzası içinde kalan Ankara Kızılcahamam-Çamlıdere Jeoparkı konusunda bilgiler vererek işbirliği geliştirilebileceğini ifade etti.

Görüşmede ASKİ Genel Müdürü Sayın Erdoğan Öztürk, ziyaret duyduğu memnuniyeti ifade ederek, meslek örgütleri ile işbirliğinin geliştirilmesine önem verdiklerini, ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen bazı proje çalışmalarına odamızın katkı sunabileceğini ifade ederek, kurulan bağın sürdürülmesinin önemine vurgu yaptı. Söz konusu ziyaretten sonra Genel Müdür Yardımcısı Dr. Baran Bozoğlu, Genel Müdür Özel Kalem Müdürlüğüne atanan meslektaşımız Cüneyt Gürbüz, Kanal İnşaat Daire Başkanlığına atanan meslektaşımız Mehmet Ali Şişmanlar ile Jeoteknik Şube Müdürlüğüne atanan meslektaşımız Mustafa Erdoğan’ı ziyaret ettiler. Yeni göreve atanan meslektaşlarımıza başarılar dileyen oda heyetimiz, oda ile ASKİ Genel Müdürlüğü arasındaki işbirliğinin artırılması gereğine vurgu yaptılar.

Görüşmeler iyi niyet temennileri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 3693
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası